10 اکتبر روز جهانی «نه به اعدام»

نه به اعدام؛ نه به کلیت رژیم جمهوری اسلامی!

چوبۀ دار در ایران همچنان گرم است و جلادان  مشغول به کار و در خون غوطه ورند.*

دهم اکتبر روزجهانی علیه اعدام و اعتراض به قتل عمد انسان ها توسط حاکمان مرتجع و دیکتاتوری ست که تمامی حقوق طبیعی انسانها را فدای آزادی و رفاه خود می کنند .
«سازمان‌های جهانی مدافع حقوق بشر از جمله سازمان «عفو بین‌الملل» و سازمان «همبستگی جهانی علیه مجازات اعدام» در سال ۲۰۰۲ روز دهم اکتبر (۱۸ مهر ماه) را روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، اعلام کرده اند. هدف از نامگذاری این روز، برگزاری نشست های جمعی گوناگون در ارتباط با لغو مجازات اعدام در همه کشورهای جهان است.»

 جمهوری اسلامی از آن دسته دولتهائی است که در شکنجه و اعدام  و دارا بودن زندانهای مخوف شهرت جهانی دارد.

میانگین  اعدام در ایران در سال ۲۰۱۱، روزانه  بیش از دو نفر بوده است که این آمار، پس از کشور چین، جمهوری اسلامی را به عنوان دومین کشور دارای مجازات اعدام در جهان معرفی می کند. بنابر آمار منتشر شده از سازمان حقوق بشر ایران«آخرین آمارهای مربوط به اجرای مجازات اعدام از سوی جمهوری اسلامی در ایران، مربوط به سال ۲۰۱۱، نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ در صد از ۶۷۶ نفر اعدام شده دراین سال، به اتهام جرائم مربوط به مواد مخدر به مرگ محکوم شده‌اند.»

اعدام کردن در کشور ایران از سال های دور امری بدیهی بوده و این حکم در دوره های مختلف و بر اساس نوع حکومت وقوانین آن در جامعه، به شکل های مختلف اجرا می شده است، اما در طول حکومت جمهوری اسلامی صدور و اجرای این حکم رشدی بی سابقه داشته و ایران را از این حیث به ردۀ دوم جهانی کشانده است.

این روزها هزاران تن از ایرانیان برای رهایی از مجازات های سختگیرانه، و جهنمی که جمهوری اسلامی بر پا کرده، راهی کشور های اروپایی می شوند اما در زندان قوانین سخت و گاها» نا معقول این کشورهای پناهنده پذیر اسیر می مانند. هستند کسانی که سال های بسیاری را در شرایط نا مطلوب پناهجویی و بدون داشتن گواهی اقامت در این کشورها زندگی در شرایطی نا بسامان را تجربه می کنند و چه بسیارند کسانی که در معرض خطر اخراج از این کشورها می باشند. برای اثبات زندگی دشوار تحت حاکمیت رژیم خونخوار اسلامی، سندی محکمتر از آنچه در طول مدت حاکمیت این رژیم بر مردم بی دفاع گذشته وجود ندارد.

بدیهی ست که ایران با حاکمیت فعلی و نظام دیکتاتوری آخوندی، کشوری نا امن محسوب می شود. این حق طبیعی پناهجوی ایرانی ست که از حقوق شهروندی و اقامت در کشورهای پناهنده پذیر بهره مند شود و باید در این روز(روز نه به اعدام) جمهوری اسلامی به خاطر ارتکاب  جنایت اعدام نسبت به هزاران انسان بی گناه در دادگاهی بین المللی به محاکمه کشیده شود و سردمداران جنایتکار و مرتکبین این عمل غیر انسانی طبق قوانین حقوق بشر مجازات شوند.

*برگرفته از روزنامۀ آفتن بلاد(Aftenbladet.no)

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s