زبان خلق زبان سیل است!

**قوربانتاج اجه، مادر توماج، رهبر و قهرمان شوراهای ترکمن صحرا، روز دوشنبه ششم آذرماه در سن۸۶سالگی درگذشت.

مرگ قوربانتاج، توده مردم ترکمن و انبوه وسیعی ازمبارزین و انقلابیون را درداخل و خارج کشور اندوهگین ساخت. چرا که قوربانتاج فقط مادرتوماج نبود. قوربانتاج مادر رفقای توماج هم بود، مادر توماج ها، مادر تمام انقلابیون و فرزندان راستین خلق بود. قوربانتاج فقط مادرنبود، او زنی شجاع و مبارزی پیگیر و فداکار و همواره یار و یاور توماج و رفقای توماج بود. قوربانتاج زنی جسور و خود یک فدائی بود که حتی پس ازکشتار رهبران شوراها به دست خلخالی جلاد، توده مردم را به راه سرخ توماج فرا میخواند.
درگذشت این مادر فداکار و زن مبارز را با قلبی آکنده ازغم و اندوه به بازماندگان، به همه رفقا و یاران، به همه مبارزین و انقلابیون و به تمام مردم زحمتکش ترکمن تسلیت میگوئیم. قوربانتاج اگر چه از میان ما رفت، اما بی شک نام و یاد این مادر، همچون توماج در یاد و خاطره تمام انقلابیون زنده و جاوید خواهد ماند.
نشریه کار با آوردن قسمتی ازسخنان قوربانتاج درسال ١٣۵۹ و درسالروز جانباختن چهارستاره سرخ ترکمنی؛ شیرمحمد درخشنده (توماج)،  طواق محمدواحدی،  عبدالحکیم مختوم و  حسین جرجانی، یاد و خاطره این مادرعزیز را گرامی میدارد.

«زبان خلق زبان سیل است
ای خلق ما، ترکمن ها، فرزند قهرمان من توماج در راه خلق شهید شد و جانش را فداکرد. قبلاً نمی دانستید، حالا میدانید و باید بدانید دراین راه پیگیر باشید و با استقامت تمام پیش روید. این قهرمان ها سنگر شما هستند. از شهادت این قهرمان ها، ازآنچه برما گذشته است از این وقایع تجربه ها می آموزید و این تازه اولین تجربه هاست. هنوز اول کاراست. اگرجدی و پیگیر نباشید سنگری که این چهارقهرمان برپای داشتند درهم میشکند.
ای خلق ما، متحدشوید. بنی صدر و خمینی وخلخالی جلاد برای خلق ها بدبختی ببارآوردند. راه فرزندم راه حقیقت بود.راهی برای تمام شما. فرزند سی ساله ام فدائی این راه بود. فدائی این راه شد.اگرنمی دانستید بدانید و این راه رابشناسید و از حق خود دفاع کنید. زندگی شما دراین راه است. دراین راه است که زنده می مانید و تا با هم نباشید پیروزنمی شوید. دست فرزندان تان رابگیرید ونگاهدارنده این راه باشید. پسرم جانش را فدا کرد. چهارقهرمان فدائی این راه شدند. توماج  یکپارچه آرزو بود. برای زحمتکشان کارکرد و سختی کشید. ای ترکمن ها، به راه توماج بروید. زندگی زحمتکشان ترکمن، یعنی کار وفداکاری. فئودالها درخت های بی ثمرند. پس متحد شوید و قدرت بگیرید.” زبان خلق زبان سیل است”. بگوئید زنده بادآنها. گفته های مرا درقلب خود بکارید و درسرتان بپرورید. من ازشما دفاع می کنم. من مادرتوماج هستم. من مادر خلق هستم. توماج این افتخار را نصیب من کرد. ای ترکمن ها، برخیزید و دفاع کنید. نه از توماج ازخلقتان دفاع کنید.»*

نقل از کار شماره ۶۳۴

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت) 

**کلیپ به یاد مادر توماج(قربانتاج اجه)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s