نامه سه زندانی سیاسی زندان رجایی شهر در گرامیداشت ۱۶ آذر

سه تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر جعفر اقدامی، رسول بداقی و شاهرخ زمانی در گرامیداشت روز ۱۶ آذر (روز دانشجو) می‌گویند: دانشگاه به عنوان کانون فکر و اندیشه، شور و شعور و احساسات پاک همواره مورد بی‌مهری و غضب حکومتهای خودکامه قرار گرفته است.*
قتل، زندان، شکنجه و تهدید دانشجویان به انحاء مختلف روش و سیاست مشترک دو حکومت پهلوی و مذهبی در برخورد با دانشجویان بوده است.
متن کامل نامه این زندانیان که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
۱۶ آذر یاد آور پیکار خونین دانشجویان علیه استبداد و استعمار، گرامی باد
جنبش دانشجویی ایران به عنوان جنبشی مستقل و آوانگارد نقش بسزایی در طرح کردن و پیگیری مطالبات تاریخی مردم ایران داشته است.
مهم‌ترین نقشی که این جنبش ترقی خواه و تحول طلب به عنوان حلقه اتصال ما بین روشنفکران و مردم ایفا نموده، همانا انتقال دانش و تجربه سازماندهی مبارزه علیه ظلم و تبیین جهان بینی رهایی بخش به اقشار مختلف مردم بوده است. جنبش دانشجویی با پرداخت هزینه‌های بسیار سنگین، همواره دین خود را به جنبش آزادی خواهی و عدالت طلبی مردم ایران اداء کرده است. دانشگاه به عنوان کانون فکر و اندیشه، شور و شعور و احساسات پاک همواره مورد بی‌مهری و غضب حکومتهای خودکامه قرار گرفته است.
قتل، زندان، شکنجه و تهدید دانشجویان به انحاء مختلف روش و سیاست مشترک دو حکومت پهلوی و مذهبی در برخورد با دانشجویان بوده است و صد البته که تمامیت خواهان مذهبی در جنایت و بیدادگری و حق کشی، گوی سبقت را از رژیم پیشین ربوده است.
انقلاب فرهنگی و تصفیه و تعطیلی دانشگاه‌ها در اوایل انقلاب، حمله وحشیانه به کوی دانشگاه تهران و دانشگاه تبریز در سال ۷۸ ایجاد فضای پلیسی- امنیتی و اعمال زور و فشار در محیط‌های دانشجویی، هجوم دوباره نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، سپاهی و بسیجی به خوابگاه دانشگاه تهران و طرشت در سال ۸۸ احضار، بازداشت، اخراج و ستاره دار کردن فعالین دانشجویی و همچنین صدور احکام سنگین زندان و تبعید برای ده‌ها دانشجو مانند: مجید دری، ضیاء نبوی، مجید توکلی، میثاق یزدان‌نژاد، شبنم مددزاده، بهاره هدایت، حسن ترلانی و شیوا نظرآهاری جملگی حکایت از بیم و هراس انحصار طلبان از فراگیری جنبش دانشجویی و پیوند آن با دیگر جنبشهای اجتماعی نظیر جنبش کارگری، معلمان، زنان و غیره دارد.
در پایان ضمن ادای احترام به شهدای جنبش دانشجویی آذر شریعت رضوی، مصطفی بزرگنیا، ناصر قندچی، عزت الله ابراهیم‌نژاد، امیر جوادی‌فر و یعقوب بروایه از هموطنان داخل و خارج کشور انتظار داریم، بیش از پیش فرزندان غیور خودرا در سنگر دانشگاه، حمایت و پشتیبانی نمایند.

ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج نیز همصدا با مردم و دانشجویان روز ۱۶ آذر دست و پای در زنجیر، سرود یار دبستانی را زمزمه خواهیم کرد.

اسامی به ترتیب الفبا:

جعفر اقدامی (شاهین)
رسول بداقی
شاهرخ زمانی
۱۵ آذر ۱۳۹۱ زندان رجایی شهر کرج

۱۶ آذر-  16 azar*برگرفته ازسایت سازمان فداییان (اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s