مرگ مشکوک یکی‌ از فعالین آذربایجان

بر اساس اخباری که هنوز از سوی منابع مختلف تایید نشده، پیکر بی‌جان فعال مدنی آذربایجان، ناصر خان‌زاده در خرابه های اطراف یکی از محلات شهر تبریز پیدا شده است. بنا به اخبار

مرگ مشکوک یکی‌ از فعالین آذربایجان

رسیده از تبریز ناصر خان‌ز‌اده از فعالین مدنی این شهر که سابقه‌ی دستگیری در سال‌های ۸۵ و ۸۶ را نیز دارد، در مورخه ی ۹۱/۹/۸ به‌صورت کاملا مشکوک ناپدید می‌گردد.*
طی پیگیری‌های بی‌وقفه توسط خانواده و دوستان ایشان و پرس و جو از تمامی ارگان‌های دولتی و بیمارستان‌ها، رد ایشان بالاخره توسط یکی از آشناهای خانواده‌ خان‌زاده از اداره‌ اطلاعات تبریز گرفته می‌شود. پس از اصرار فراوان خانواده به معاون دادستانی(قاضی هاشم زاده) برای ملاقات با ناصر خان‌زاده، جواب قانع کننده‌ای که دال بر دستگیری و یاعدم دستگیری ناصر خان‌زاده است از سوی هاشم‌زاده داده نشده و پیگیری این امر را به چند روز دیگر موکول می‌نماید، به این ترتیب خانواده این فعال ملی آذربایجان به ناچار از طریق همان آشنای قدیمی در اداره ی اطلاعات تبریز، مصر به پیگیری و ملاقات با ناصر خان‌ز‌اده می‌شوند که به گفته ی خانواده‌ این فعال مدنی، از این آشنای قدیمی در اطلاعات قول ملاقات با ناصر را دریافت می‌کنند.
اما متاسفانه بعد از دو روز از دریافت قول ملاقات با وی، جسد بی‌جان این فعال مدنی را در مورخه ۹۱/۹/۱۹ در یکی از خرابه‌های اطراف محله «یکه دوکان» تبریز در حالی که از سقف آویزان گشته بود پیدا می‌کنند.
تا بدین لحظه هیچگونه جوابی از طرف مسوولین به خانواده‌ ایشان داده نشده و با اعلام خودکشی وی، منکر دستگیری وی توسط نیروهای اطلاعاتی شده‌اند.
گفتنی است خانواده‌ این فعال جانباخته‌ آذربایجانی به علت ترس از نیروهای اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران از اطلاع رسانی در این امر و رسانه‌ای شدن این موضوع تا به امروز خودداری نموده‌اند.

*برگرفته از سایت خودنویس

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s