نامه وحید اصغری زندانی سیاسی به گزارشگر ویزه حقوق بشر

نامه وحید اصغری زندانی سیاسی عقیدتی از زندان اوین به اقای احمد شهید گزارشگر ویزه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران* نامه وحید اصغری زندانی سیاسی به گزارشگر ویزه حقوق بشر

گزارشگر ویزه سازمان ملل متحد در امور ایران ، با آرزوی موفقیتتان در ارائه ی تصویری درست از واقعیتات موجود درحکومت و جامعه ایران نظر محترمتان را به خلاصه دادگاه خود در شعبه ۱۵ دادگاه جمهوری اسلامی جلب می نمایم تا واقعیت دیگری را آشکار کنم و پرده دیگری از این مضحکه بازار برایتان بازگو کنم .
دادگاه من بعد از ۲ بار کنسل شدن ودر ۴۵ ماه از دوران طولانی بازداشت موقتم در ۱۵ آبان ماه تشکیل شد و من بعد از استماع اتهامات علیه خودم که با خنده هایم همراه بود تمامی اتهامات کذب و واهی را رد کردم و دادگاه و قاضی و قانون مورد استفاده برای محاکمه ام را به استناد قوانین داخلی خود جمهوری اسلامی فاقد صلاحیت رسیدگی و دادرسی برای متهمان سیاسی سایبری و روزنامه نگاران دانستم و به خاطر اینکه اتهامات فعالیت های سیاسی و تبلیغ علیه نظام و فعالیت سایبری بر ضد رژیم و روزنامه نگاری سایبری و آنلاین به من نسبت داده شده بود کل جریان محاکمه و به اصطلاح دادرسی را در این دادگاه صوری دانسته و دادگاه را فرمایشی خواندم و به عدم استقلال قاضی اشاره کردم و از دستوراتی که سپاه به وی داده است اظهار اطلاع کردم و در ادامه مدارک و مستنداک ذیل را برای قضاوت تاریخ صرفا ارائه دادم تا ضمیمه پرونده سازی هایشان شود .
۱- نامه تایید شده ای با موضوع ایراد شکلی بر عدم صلاحیت دادگاه انقلاب برای محاکمه متهمان سیاسی و رسانه ای
۲- نامه تایید شده ای مبنی بر عدم صلاحیت دادگاه غیر متخصص انقلاب برای محاکمه متهم جرایم رایانه ای، بنده به موجب قانون ایران باید در دادگاه جرایم رایانه ای اگر جرمی مرتکب شده بودم محاکمه میشدم نه در دادگاه انقلاب
۳- قانون مورد استفاده برای محاکمه من باید قانون جرایم رایانه ای باشد نه قانون غیر تخصصی و بی ارتباط و منسوخ شده، سمعی و بصری، که برای فروشندگان و قاچاقچیان سی دی کارمندان صدا و سیما و سینما کاربرد دارد بنده را به اتهام تهیه کننده و کارگردان محاکمه کردند خود این دادگاه شایسته اسکار است
۴- شروع به جرم توسط من با ارسال نامه به صدای آمریکا، و ارتباط با بنی صدر در ۱۲ سالگی من ذکر شده است و اقدام به جرمهای ادعایی تماماً در ۱۷ سالگی تا ۱۸ سالگی بوده است. قاضی صلواتی ایراد وکلایم برای فرستادن پرونده به دادگاه اطفال را نپذیرفت که این هم نقض قوانین است
۵- قاضی پرونده های جرایم رایانه ای باید متخصص به کامپیوتر و آگاه و کارشناس جرایم رایانه ای باشد نه قاضی ای که در حوزه درس خوانده و هیچ تخصصی در زمینه کامپیوتر و اینترنت ندارد. خطاب به قاضی صلواتی گفتم شما به خاطر نقض آشکار و مکرر حقوق بشر و حقوق متهمان تحریم شده اید و صلاحیت دادرسی ندارید .
۶- اگر قرار بر محاکمه بود باید شرکت من که این جرایم تولید آن شرکت حساب شده است و با ۱۲ میلیون دلار کمک مالی گوگل تامین میشده است ؟! ادعای واهی دیگری از آنها- محاکمه میشد و در نهایت منجر به انحلال شرکت میشد طبق قانون داخلی جمهوری اسلامی نه خود مدیر عامل، گرچه هدف حذف مخالفین است و اتهام زنی و پرونده سازی باید برعلیه من انجام میگرفت
۷- نماینده و دادستان و بازپرس پرونده روحانیونی هستند که در حوزه طلبگی کرده اند و حتی معنی اینترنت را که از همه آنها پرسیدم نمی دانستند و حتی سواد خواندن و نوشتن درست اتهامات و سوالات بازجویی و بازپرسی را نداشتند ظلم این است که بیسوادها مرا محاکمه میکنند.
۸- به اعتراض من نسبت به شکنجه های شدید روحی و جسمی و بد رفتاری ها و نقض تمام قوانین داخلی جمهوری اسلامی در این دادگاه نیز رسیدگی نشد. تمام اعترافات بنده که حاوی ۳ کارتن پرونده حاوی ۱۰،۰۰۰ صفحه پرونده سازی است تحت فشارها و سو رفتارها و شکنجه های بسیار سخت و شدید اخذ شده است و طبق قوانین داخلی جمهوری اسلامی و قانون اساسی اعترافاتات کتبی و ویدیویی تحت شکنجه بی اعتبار است .
در دادگاه اظهار کردم که همین الان اگر دستتان را به من بدهید من حاضرم شما را از اینجا به شکنجه گاههای سپاه و وزارت اطلاعات ببرم و انواع وسایل شکنجه را نشانتان بدهم و سلولهای انفرادی و شکنجه گر و تیزر و شوکرو شلاق و طناب دارو تسلیحات نظامی و ضدشورش وشلنگ و کابل و حتی دستگاه فلک کردن پاها مربوط به دوران قاجار و یا یوغ که بر گردن میگذارند را نشان شما بدهم و به شما گزارشگر محترم حقوق بشر نیز همین دعوت نامه را می فرستم و منتظرم که اگر بیایید من مستندات شکنجه و شکنجه گاهها را نشانتان خواهم داد شرح شکنجه هایی که ۲ پیش خودم منتشر کردم یک هزارم شکنجه هایی که شده ام هم نیست .
۹- نامه تایید شده شرح شکنجه را که به تایید زندان با امضای ۲ شاهد شکنجه رسیده بود را ضمیمه پرونده کردم.
۱۰- دادگاه اجازه معرفی وکلای منتخب خودم را نداد و اجازه عزل ۲ وکیلی که تحت شکنجه در ۲ الف امضای من روی وکالتنامه شان را گرفته بودند را نیز به من ندادند.
۱۱- پرونده سیاه نمایی شده ام که از اکاذیب و توهین ها و افتراها به من تشکیل شده را نزد کارشناس رسمی دادگستری یا کارشناس متخصص کامپیوتر نفرستادند و این درخواست قانونی من نیز رد شد.
۱۲- هیچ مدرکی و سندی مبنی بر صحت اتهامات ایراد شده به من توسط نماینده دادستان طرزی ارائه نشد و در جواب درخواست من مبنی بر ارائه پرینت بانکی یا سند پرداخت پول توسط گوگل و سفارت آمریکا و سیا به دادگاه سکوت اختیار کردند .
۱۳- حرف اول و آخرم به صورت شفاهی و کتبی در این بیدادگاه این بود که من این بیدادگاه را قبول ندارم حکم دادگاه از قبل معلوم است و دادگاهی برای بیگناهان وجود ندارد و من در دادگاه فرمایشی و صوری از خودم دفاع نمی کنم و وکیل من تنها خداست و هم جرمم یوسف.
با توجه به این موارد من درخواست اضافه کردن محمد محمدی موسوی بازپرس شعبه ۲ ویژه امنیت و بازپرس شعبه ۲ جرایم رایانه ای و قاضی صلواتی و دادسرای جرایم رایانه ای و فرهنگ و رسانه را در لیست سیاه تحریم های بین المللی را دارم و از نقض دولتی و سیستماتیک حقوق بشر در ایران اظهار تاسف می کنم  و خواستار محکوم کردن قوانین اساسی داخلی جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان ملل هستم تا فشاری بر دولت ایران برای تغییر قوانین سبعی باشد.

وحید اصغری زندانی سیاسی عقیدتی بند ۳۵۰ اوین

*برگرفته از سایت پارس دیلی نیوز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s