۲۰ زندانی خواستار رفع موانع درمانی زندانیان سیاسی شدند

۲۰ نفر از زندانیان سیاسی- عقیدتی بند ۳۵۰ زندان اوین با نوشتن نامه‌ای خطاب به علی اشرف رشیدی، رییس زندان اوین، خواستار رفع موانع درمانی، زندانیان بیمار این بند شدند.*۲۰ زندانی خواستار رفع موانع درمانی زندانیان سیاسی شدند

این زندانیان در نامه خود، با نام آوردن از ۲۶ هم بند بیمارشان به سابقه‌ای کوتاه از بیماری های آنها اشاره کرده‌اند و علی اشرف رشیدی رییس زندان اوین را مسوول تخلفات صورت گرفته در قبال درمان بیماری آنها اعلام کرده‌اند.
در این نامه که افرادی همچون ‌محسن میردامادی، فعال سیاسی و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ششم، سیامک قادری، روزنامه نگار، ‌مصطفی بادکوبه‌ای، شاعر، علیرضا بهشتی، ‌سردبیر روزنامه کلمه سبز، افشین یداللهی، ‌وکیل دادگستری، ‌محمد امین هادوی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و شماری دیگر از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین امضا کرده‌اند، از رییس زندان اوین پرسیده شده، چرا تخلفاتی که با جان زندانیان ارتباط دارد، صورت گرفته است.
این زندانیان از رییس زندان اوین خواسته‌اند که اگر مانع‌تراشی بر سر درمان بیماری زندانیان بیمار را خلاف رویه‌های مرسوم و مقررات موجود می داند، موانع درمان این بیماران را مرتفع کند.
این زندانیان سیاسی- عقیدتی در انتهای نامه خود خطاب به رییس زندان اوین تاکید کرده‌اند که به هر حال مسوولیت قانونی معالجه بیماران این بند با اوست و در صورت هر اتفاقی طبعا او باید پاسخگو باشد.
در میان ۲۶ زندانی بیماری که در این نامه ‌از آنها اسم برده شده است، می‌توان به نام‌های سه درویش گنابادی مصطفی دانشجو، رضا انتصاری و حمیدرضا مرادی، اشاره کرد که به نوشته امضاکنندگان این نامه بدون کسب نظر پزشک معالج، ‌شبانه از بیمارستان به زندان بازگردانده شده‌اند.
مصطفی قدیانی، ‌عضو شورای مرکزی سازمان محاهدین انقلاب اسلامی و مسن‌ترین زندانی سیاسی- عقیدتی ایران از دیگر کسانی است که در نامه زندانیان سیاسی به رییس زندان به نام او اشاره شده است. آقای قدیانی به بیماری قلبی مزمن مبتلاست و طبق نظر پزشکی قانونی باید تحت درمان قرار گیرد.
رضا شهابی، ‌فعال کارگری، ‌علیرضا رجایی، عضو هیات رییسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، عبدالله مومنی، فعال کارگری، محمد سیف‌زاده، وکیل دادگستری، محمدرضا مقیسه، ‌روزنامه نگار، ‌محمد داوری، ‌سردبیر سایت «سحام نیوز» و مهدی خدایی، ‌فعال دانشجویی از دیگر زندانیان بیمار بند ۳۵۰ زندان اوین هستند که در این نامه به نام‌ها و بیماری‌های آنها اشاره شده است.

*برگرفته از سایت رادیو فردا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s