نامه زانیار مرادی به هم سن و سالهای خود در سراسر جهان

زانیار مرادی: به هم سن و سالهای خودم در سراسر جهان: از فکر کردن به مرگ٬ بیزارم٬ نمیخواهم با آرزوهایم به زیر خاک بروم*

من اسمم زانیار مرادی است. الان از سلول مرگی در آن سوی دنیا در شهر کرج درکشور ایران نشسته و میخواهم با شما جوانان در اروپا و امریکا٬ با شما جوانان هم سن و سال خودم در ژاپن و استرالیا و فرانسه و افریقا و در همه جای دنیا حرف بزنم. نگذارید مرا اعدام کنند! آیا دنیا آنقدر بیرحم است که این صحنه را تماشا کند که من و پسر عمویم در خیابان اعدام شویم و چیزی نگوید و کاری نکند؟
میدانم که این ترس من و این درخواستم از طریق امکانات اینترنتی به گوش شما میرسد. پس فقط چند دقیقه صبر کنید٬ چند ثانیه وقت بگذارید و از من بشنوید که چقدر سخت است در بیست و یک سالگی با مرگ مواجه شدن٬ با کابوس مرگ زندگی کردن و هر لحظه از صدای پای زندانبانان ترسیدن و بر خود لرزیدنما سه سال است که زندانی شده ایم . من زانیار مرادی و هم پرونده ای من لقمان مرادی٬ ۹ ماه را زیر شکنجه بودیم. ما را چنان کتک میزدند که دیگر توان راه رفتن نداشتیم و همین امروز نیز کمرم بشدت درد میکند و دو مهره کمرم شکستگی دارد. به ما گفتند اگر حرفهایی که آنها میخواهند را نزنیم٬ به ما تجاوز میکنند و ما نامه هایی را که آنها آوردند امضا کردیم. و اکنون در یک قدمی مرگ با طناب دار در خیابانی در تهران و یا مریوان شهر محل تولدمان ایستاده ایم. این روزها شنیدم که دارند مقدمات اجرای حکم اعدام ما را فراهم میکنند و چهار روز است که حالم خوب نیست٬ شبها خوابم نمیبرد و فکر کردم شاید با این نامه بتوانم به خودم کمک کنم.

نگذارید ما را اعدام کنند. بهر طریقی که میتوانید ٬ سعی کنید از ابتکارات جوانانه استفاده کنید و کاری کنید که حکومت اسلامی ایران ببیند که ما تنها نیستیم و دنیا به این حکم ظالمانه اعتراض دارد. صدای اعتراض شما و هر حرکت و اعتراضی که بکنید به گوش ما فورا میرسد. منتظر شنیدن اخبار اعتراضات شما هم سن و سالهای خودم هستم.
زانیارمرادی – زندان رجایی شهر کرج

۴ ژانویه ۲۰۱٣

نامه زانیار مرادی به هم سن و سالهای خود در سراسر جهانجهت امضاء پتیشن برای حمایت از زانیار و لقمان مرادی اینچا را کلیک کنید.

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

یک دیدگاه برای ”نامه زانیار مرادی به هم سن و سالهای خود در سراسر جهان

 1. با درود به شما درست گرامی theo ؛
  خدمتتون عرض کنم با عرض پوزش من به خاطر نداشتن اعتبار کافی نمی تونم برای کسی دعوت نامه بفرستم.
  همینطور Aleborzma’s Blog عزیز، من پیام شما رو پذیرفتم ولی نمی دونم چرا دیدن نمیشه، اما خدمتتون بگم که من متوجه دیدگاه شما نشدم در صورت امکان دوباره و به صورت واضح بیان بفرمایید.
  با احترام
  صمد.

  لایک

 2. بازتاب: نامه زانیار مرادی به هم سن و سالهای خود در سراسر جهان « Aleborzma's Blog

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s