بزرگداشت ۴۲مین رستاخیز سیاهکل و ۳۴مین سالگرد قیام پر شکوه بهمن+ عکس

بعداز ظهر روز شنبه ۹ فوریه ۲۰۱۳ در بزرگداشت ۱۹ بهمن سرآغاز جنبش نوین انقلابی، توسط ۱۵ چریک فدایی خلق در جنگلهای سیاهکل در سال ۱۳۴۹ و همچنین پاس داشت خاطره جان سپردگان قیام بهمن ۱۳۵۷ مراسمی در شهر اسلو برگزار شد. سالن مراسم با آرم چریکهای فدایی خلق، عکسهای رزمندگان سیاهکل، تصاویر مبارزات مردمی و پوستر های زیبای مبارزاتی تزئین شده بود. درابتدای این مراسم و پس از خواندن یک متن احساسی توسط مجری برنامه در بزرگداشت انقلابیون سیاهکل، جمعیت حاضر یک دقیقه به یاد جان فشانان این دو روز بزرگ در تاریخ سرزمینمان کف زدند.
سپس یک ویدئو کلیپ در یادبود مبارزین سیاهکل پخش شد. در ادامه برنامه، چنگیز قبادی فر از طرف چریکهای فدایی خلق ایران سخنانی را با عنوان «برخی تجارب سیاهکل برای مبارزین امروز» ارائه داد که در آن جوانان جامعه به یادگیری و تجربه اندوزی از شیوه برخورد انقلابیون سیاهکل در جهت پیشبرد مبارزات امروزشان علیه رژیم ضد مردمی جمهوری اسلامی دعوت شده بودند. با پایان صحبتهای سخنران، شعر خطابه تدفین از احمد شاملو قرائت شد. بخش دوم برنامه به جوانان و تاثیرات سیاهکل بر نسل جوان امروز اختصاص داشت. در این بخش نیز نخست پویا عزیزی سخنرانی ای با عنوان «دیروز عملیات سیاهکل، امروز بازسازی پروژه انقلاب» ارائه داد. پویا در این سخنرانی ضمن تاکید بر حقانیت مبارزه فداییان گفت که باید از شیوه تفکر آنها برای ایجاد یک پروژه نوین انقلابی آموخت و بر بازسازی پروژه انقلاب بدون ترس از هیچگونه شیوه مبارزه ای تاکید کرد.
سپس صمد بهادری طولابی به صحنه آمد، وی در سخنانی تحت عنوان «سیاهکل، مشعل آگاهی» با بزرگداشت یاد رزمندگان سیاهکل و تمامی جاسپردگان دهه ۶۰ یاد پدر فدایی خویش را نیز پاس داشت که بهمراه گروهی از مبارزین دیگر لرستان به دست جلادان جمهوری اسلامی در چنین ایامی به خون نشست.
صمد در سخنانش به لزوم هر چه بیشتر ارتباط گرفتن با جوانان امروز اشاره داشت و خواهان این نکته بود که جان فشانی ها و آرمان های انسانی و برابری طلبانه چریک های فدایی در بین جوانان امروز که به آتش زیر خاکستر می مانند، آگاهی رسانی شود تا با آزادی خواهی آنها برای همه بویژه زحمتکشان و کارگران و مهمتر اینکه رفتار انسانی فداییان با توده ها آشنا شده و آنها را از تبلیغات دروغ دستگاه رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی تمیز دهند.
در پایان هم سرود انترناسیونال* به عنوان تجلی همبستگی مبارزاتی پخش گردید و حاضران در سالن به پا خواسته و تا پایان ایستاده به سرود گوش فرا دادند.
جمعی از ایرانیان مقیم نروژ با وجود هوای سرد اسلو برای بزرگداشت یاد رزمندگان سیاهکل شرکت کردند و این مراسم از شبکه پالتاک و همینطور پخش مستقیم از طریق سایت Live Stream برای دیگر آزادی خواهان در این گیتی پهناور قابل پیگیری بود.

*انترناسیونال است نجات انسان ها 

صمد بهادری طولابی

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s