یورش گسترده و همزمان به تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و دستگیری تعدادی از آنها

مامورین وزارت اطلاعات هم‌ زمان و وحشیانه به چندین نقطه مسکونی در تهران حمله کرده و حداقل ۳ تن از جوانان را همراه با مادران بیمارشان دستگیر کرده و به شکنجه گاه وزارت اطلاعات دربند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند.یورش گسترده و همزمان به تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و دستگیری تعدادی از آنها
به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح تعدادی از ماموران وزارت اطلاعات به منزل خانواده یزدان نژاد از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ یورش بردند و خانم اکرم السادات سنجری ۵۵ ساله، از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ را دستگیر کرد. ۳ نفر از برادران ایشان به نام‌های ابراهیم، حسین و حسن سنجری در اوایل دهه ۶۰ توسط رژیم اعدام شدند و خود وی نیز از بیماری حاد دیابت رنج می برد و تحت مراقبتهای پزشکی قرار داشت.

در یورش وحشیانه به درون منزل خانواده آقای یزدان نژاد بیش از ۹ نفر از مامورین وزارت اطلاعات شرکت داشتند. آنها علاوه بر بازرسی و تخریب اموال شخصی این خانواده مقداری زیادی از اموال شخصی آنها را جمع آوری و با خود بردند. از جمله مواردی که مامورین با خود بردند عبارتند از: دفترچه شخصی تلفن، هارد کامپیوتر، کارتهای عابر بانک، شناسنامه، کارت ملی، سی دی، کتاب و موارد متعدد دیگر.
فرزند خانم سنجری، میلاد یزدان نژاد ۱۷ ساله که مشغول تحصیلات پیش دانشگاهی بود را هم دستگیر نمودند. آنها به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ شکنجه گاه وزارت اطلاعات در اوین منتقل شدند. در حال حاضر فرزند دیگر این خانواده به نام میثاق یزدان نژاد که توسط قاضی مرگ صلواتی به ۱۴ سال زندان محکوم شده است در زندان مخوف گوهردشت کرج زندانی است.

همزمان با یورش به منزل یزدان نژاد مامورین وزارت اطلاعات ولی فقیه حداقل به ۲ خانواده دیگر یورش بردند و آنها را دستگیر نمودند که عبارتند از:خانم دینا کریمی ۵۰ ساله همراه با همراه فرزندش حنیف عطارزاده ۱۸ ساله و عاصف رضائیان ۱۸ ساله.
تمامی دستگیرشدگان به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شدند.
یکی از مسئولین و سربازجویانی که فرماندهی دستگیریهای را به عهده داشت شکنجه گر و جنایتکار علیه بشریت آخوندی با نام مستعارعلوی می باشد.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s