مجید محمدی :اصلاح طلبان هیچ خطری برای نظام ندارند

حیدر مصلحی- وزیر اطلاعات، پیش از ظهر امروز شنبه، در همایشی به تحرکات موسوم به «جریان فتنه» اشاره کرده و نسبت به این موضوع اظهار نگرانی کرده است. به اعتقاد یک تحلیلگر، اگر منظور از فتنه اصلاح طلبان هستند، آنها هیچ خطری برای نظام ندارند.مجید محمدی :اصلاح طلبان هیچ خطری برای نظام ندارند

حیدر مصلحی- وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، در همایش شورای دستگاه‌های نظارتی کشور به تحرکات موسوم به جریان فتنه اشاره کرده و گفته است: «این جریان با پشتوانه مالی داخلی و خارجی خود را مجهز کرده و می‌خواهد برای انتخابات برنامه‌هایی داشته باشد. نکته مهم و قابل توجه این است که در انتخابات آتی، باید به گفتمان امام و رهبری توجه داشت.»

مجید محمدی، تحلیلگر و استاد دانشگاه در گفت و گو با بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه می گوید: «آنچه ما به عنوان جریان رسمی اصلاح طلبان در ایران می شناسیم که کسانی مثل عبدالله نوری، محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی آن را هدایت می کنند، اینها خطری برای نظام ندارند. »
به گفته وی از سوی اصلاح طلبان هیچ نشانه ای داده نشده که فعالیت‌های آنها برای نظام به عنوان خطر امنیتی تلقی شود. سخنان حیدر مصلحی و دیگر مسئولان نظام هم در این زمینه بیشتر پیشگیرانه بوده و بخشی از آنهم به توهم توطئه برمی‌گردد.
محمدی تأکید می کند: «نظام به دنبال برگزاری یک انتخابات بی خطر در شرایط کاملاً امنیتی و بیمه شده است.»
وی می گوید: «اینگونه صحبت ها از سه نگرانی حکایت می کند:
یکی، مشکلات حاد اقتصادی کشور و اینکه در زمان انتخابات این موضوع ایجاد تنش کرده و شرایط کشور از کنترل خارج شود.
نگرانی دوم، وضعیت نامعلوم و مبهم نامزدها در اردوگاه اقتدارگرایان است. چرا که مشکل اقتدارگرایان اینست که نامزدی را معرفی کنند که هم مورد توجه بیت باشد و هم مورد استقبال مردم قرار بگیرد که جمع اینها با هم دشوار است.
وسوم هم، نگرانی از حضور یک چهره اصلاح طلب است که بتواند اصلاح طلبان را زیر یک پرچم گردآورد و در برابر نظام قد علم کنند.»
این استاد دانشگاه در ادامه تأکید می کند: «اما اصلاح طلبان برنامه خاصی ندارند، چون بخشی از آنها به تحریم اعتقاد دارند هرچند رسماً اعلام نمی‌کنند. بخش دیگر هم که به دنبال شرکت در انتخابات هستند به نظام این پیام را داده اند که انتظارات حداقلی دارند و به دنبال بسیج عمومی نیستند.»*

 
*برگرفته از سایت پارس دیلی نیوز

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s