تجمع کارگران و بازنشستگان صنایع فلزی در مقابل استانداری تهران

صبح امروز بیش از ۷۰۰ تن از کارگر ان و بازنشستگان کارخانه صنایع فلزی ایران در مقابل ساختمان استانداری تهران تجمع کردند.تجمع کارگران و بازنشستگان صنایع فلزی در مقابل استانداری تهران

بیش از ۷۰۰ کارگر کارخانه‌های ۱ و ۲ صنایع فلزی ایران در اعتراض به عدم دریافت ۴ ماه حقوق معوقه به همراه عیدی و پاداش پایان سال صبح امروز (یکشنبه ۲۰ اسفند) در مقابل ساختمان استانداری تهران واقع در خیابان بهار تجمع کردند.

در این تجمع علاوه بر کارگران شاغل در دو کارخانه صنایع فلزی ایران، تعدادی از بازنشستگان این واحد تولیدی نیز در اعتراض به آنچه بی‌ توجهی صاحبان کارخانه صنایع فلزی ایران در پرداخت سنوات بازنشستگی شان عنوان می‌کردند، آنان را همراهی می‌کردند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در تجمع، اعتراض امروز کارگران و بازنشستگان صنایع فلزی در مقابل فرمانداری علاوه بر دریافت نکردن حقوق ماهای آذر، دی، بهمن و اسفند و عیدی پایان سال، در پی عدم تحقق قول هایی است که استاندار تهران در جمع همه کارگران وعده حل مشکلات را داده بود که متاسفانه هیچ نتیجه‌ای تا هم اکنون برای کارگران در بر نداشته است.

او افزود: با وجود اعتراضات مکرر بازنشستگان و شاغلین در خصوص عدم دریافت مطالباتشان، و قول های بی‌نتیجه مسئولان دولتی و بی‌ توجهی کارفرمای کارخانه، متاسفانه ناچاریم تا رسیدن به خواسته صنفی خود به تجمعات خود ادامه دهیم.

این کارگر در مورد مطالبات بازنشستگان اضافه کرد: کل سنوات بازنشستگان این دو کارخانه دو میلیارد و دویست میلیون تومان است که این رقم بعد از گذشت بیش از ۵ سال از بازنشستگی کارگران و کاهش شدید ارزش پول ملی هنوز به آنان پرداخت نشده است.

به گزارش خبرنگار حاضر در این تجمع، تا لحظه ارسال این خبر هیچ یک از مسئولان فرمانداری تهران برای پاسخگویی به کارگران حاضر نشداند.*

*برگرفته از سایت هرانا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s