كارخانه ایران پویا تعطیل شد

دبیر خانه کارگر غرب تهران اعلام کرد: کارخانه یخچال‌سازی ایران پویا وابسته به بنیاد مستضعفان، سازنده انواع یخچال و پروفیل آلومینیومی به دلایلی که اعلام نشده است، امروز به طوركارخانه ایران پویا تعطیل شد

 رسمی تعطیل اعلام شد.

سهراب قنبری با اعلام این خبر گفت: از صبح امروز (۱۹ اسفند) از تمامی کارگران رسمی و قراردادی شاغل در این کارخانه خواسته شده است بر سر کار خود حاضر نشوند و برای پی گیری مطالبات خود از سوی مراجع قانونی اقدام کنند.

او  با بیان اینکه امروز از ورود بیش از ۱۰۰ کارگر رسمی به کارخانه جلوگیری شده است، اظهار داشت: این درحالی است كه پیش از این، در تاریخ ۳۰ دی ماه از ورود ۹۰ کارگر قراردادی این کارخانه جلوگیری به عمل آمده بود و در ‌‌‌‌نهایت چند روز بعد این کارگران اخراج شدند.

به گفته سهراب قنبری، بیکاری این تعداد کارگران قرار دادی و رسمی با سوابق کار بالا در آستانه پایان سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی ظلم مضاعفی است كه به كارگران و خانواد‌هایشان روا داشته می‌شود.

دبیر خانه کارگر غرب تهران در پایان گفت: هم اکنون اختیارات کارخانه و کارگران آن به مدیر تسویه واگذار شده است و کارگران در بلاتکلیفی به سر می‌برند.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s