گزارشی از آکسيون افشاگرانه در لندن به مناسبت روز جهانی زن !

به مناسبت ٨ مارس ، روز جهانی زنان کارگر و زحمتکش، بعد از ظهر روز شنبه ٩ مارس ٢٠١٣ ، یک آکسيون افشاگرانه و نمایشگاه عکس در دفاع از مطالبات و مبارزات زنان تحت ستم ایران بر عليه رژیم زن ستيز جمهوری اسلامی در ميدان «ترافلگار اسکوئر» شهر لندن برگزار شد. در این آکسيون ، شعارها و پلاکاردهائی در افشای جنایات رژیم وابسته و سرکوبگر جمهوری اسلامی به نمایش درآمد و صد ها اطلاعيه به زبانهای انگليسی و فارسی در توضيح وضعيت کار و حيات زنان ایران تحت حاکميت رژیم زن ستيز جمهوری اسلامی در ميان جمعيت پخش شد. در ميان عکس ها ، تصویر بزرگی مربوط به تظاهرات حق طلبانه زنان برای مطالبات آزادیخواهانه شان و از جمله عليه حجاب اجباری در اسفند سال ۵٧ در تهران ، توجه عابرین را جلب می کرد و رفقا با توضيح وضعيت کنونی و مبارزات زنان ایران به پرسش های آن ها پاسخ می دادند. این حرکت با استقبال چشمگير بازدید کنندگان از محل روبرو شد و بسياری از رهگذران و بطور ویژه زنان ، همبستگی خود با مبارزات و خواست های زنان ایران را بيان می کردند.

گزارشی از آکسيون افشاگرانه در لندن به مناسبت روز جهانی زن !

همزمان با برگزاری این آکسيون، تظاهرات دیگری متشکل از چند صدتن از زنان انگليسی و دیگر مليت ها به مناسبت روز جهانی زن جریان داشت که نقطه پایانی آن در همين ميدان بود. این تظاهرات که سازمان دهندگانش آن را با ادعای دفاع از حقوق زنان و آزادی زن براه انداخته بودند ، چندین شعار وسخنران داشت. یکی از شعارهای اصلی این حرکت که مرتبا بر روی صفحه بسيار بزرگ تلویزیونی وسط ميدان به صورتی پر زرق و برق به نمایش در می آمد، این بود: «یک زن، یک بدن، یک عشق، یک آواز، یک مردم «. سازمان دهندگان این تظاهرات عمدتا از جریانات فمنيست افراطی و مرد ستيز بودند و به همين خاطر تنها زنان را به تظاهرات راه می دادند. آن ها البته چند سالی است که چنين تظاهراتی را برپا می کنند و امسال به تایيد برخی از شرکت کنندگان، تعداد کمتری در آن شرکت کرده بودند. شماری از شرکت کنندگان در این برنامه نيز که به الطبع با سازمان دهندگانش تفاوت داشتند، پس از ترک آن تظاهرات، از محل آکسيون رفقای ما بازدید کرده و با دریافت اطلاعيه های مربوط به روز جهانی زن در مورد وضعيت زنان ایران به گفتگو با رفقا پرداختند.

این آکسيون یک حرکت موفق حمایتی از زنان تحت ستم ایران بود که توسط فعالين چریکهای فدایی خلق ایران و سازمان دمکراتيک – ضد امپریاليستی ایرانيان در انگلستان برگزار شد.*

فعالين چریکهای فدایی خلق ایران – لندن

*برگرفته از سایت سیاهکل

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s