تداوم بازداشت خسرو و مسعود کردپور

بیش از سه هفته از بازداشت ۲ روزنامه نگار کرد خسرو و مسعود کردپور می گذرد در صورتی که این دو روزنامه نگار که از ۱۷و ۱۹ اسفندماه کماکان در بازداشت بسر میبرند.

تداوم بازداشت خسرو و مسعود کردپور

در این باره یکی از نزدیکان این دو روزنامه نگار کرد به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفته که مسعود و خسرو کردپور از بازداشت‌گاه اداره‌ اطلاعات مهاباد به اطلاعات شهر ارومیه منتقل شدند. و قرار باداشت آنها نیز تمدید شده است.
وی ادامه داد که خانواده این دو روزنامه‌نگار با وجود پیگیری‌ها و مراجعه به ارگانهای رژیم و اداره‌ اطلاعات موفق به ملاقات و اطلاع از سرنوشت آنها نشده‌اند.
از طرفی دیگر و در همین رابطه، مسعود و خسرو کردپور مورخه‌ ششم فروردین‌ماه از بازداشت‌گاه اداره‌ اطلاعات مهاباد به اطلاعات شهر ارومیه منتقل شدند.

خسرو کردپور مورخه‌ هفدهم اسفندماه ١٣٩١، در شهر مهاباد و در منزل شخصی خود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
در همین رابطه و یک روز بعد، مسعود کردپور در حالی که به منظور پی‌گیری سرنوشت برادرش به اداره‌ اطلاعات شهر مهاباد مراجعه کرده بود وی نیز توسط این مرکز امنیتی بازداشت شد.
بازداشت این دو فعال حقوق بشر در حالی است که چند روز بعد از بازداشت، وکیل آنها به منظور اطلاع از وضعیت و دیدار با مسعود و خسرو به اداره‌ اطلاعات شهر مهاباد مراجعه کرده بود، اما علی‌رغم اینکه نیروهای اطلاعاتی رژیم از دیدار با این دو روزنامه‌نگار ممانعت بعمل آوردند، وکالت‌نامه‌ آنها را نیز که توسط وکیل‌شان ارائه داده شده بود توقیف کردند.*

*برگرفته از سایت ایران گلوبال

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s