مرگ ۵ تن به‌ خاطر استفاده از پنی‌سیلین چینی

نتایج بررسی پرونده‌های پزشکی قانونی نشان‌ داد تا کنون ۵ تن بر اثر تزریق پنی‌سیلین چینی جان خود را از دست داده‌اند.مرگ ۵ تن به‌ خاطر استفاده از پنی‌سیلین چینی

دکتر ایرج خسرونیا، رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران در گفتگو یی گفت:  فردی ۴۰ ساله با بیماری چرک کردن گلو به پزشک مراجعه می‌کند و پزشک برای وی پنی‌سیلین تجویز می‌کند. این بیمار پنی‌سیلین تجویز شده توسط پزشک را تزریق کرده و بعد از تزریق به تب و لرز و پایین آمدن فشار خون دچار شده و راه تنفسی وی بسته می‌شود که با انجام عملیات احیا به هوش نیامده و متاسفانه بعد از ۱۵ دقیقه بیمار فوت می‌کند.

وی با اشاره به این پرونده اظهار کرد: نتایج رسیدگی به این پرونده نشان داد که این بیمار به دلیل استفاده از پنی‌سیلین وارداتی از چین، جان خود را از دست داده است.
وی افزود: این فرد بیماری خاصی نداشته و تنها به دلیل چرک کردن گلو به پزشک مراجعه کرده بوده و مشکل اصلی به این دلیل بوده که این پنی‌سیلین‌ها به صورت قاچاق وارد شده که هیچ نشانه‌ای برای مشخص شدن تقلبی بودن آن‌ها ندارد.
وی گفت: تاکنون این پنجمین مرتبه ای است که پس از تزریق پنی‌سیلین منجر به مرگ شخصی شده است.

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر به دلیل استفاده از داروهای چینی بالاست تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه‌ها از جمله مشکلات است.*

*برگرفته از سایت هرانا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s