یورش وحشیانه به بند زندانیان سیاسی و عادی زاهدان و انتقال ۱۵ تن از آنها به سلولهای انفرادی

 یورش وحشیانه گارد ویژه همراه با تعداد زیادی از پاسداربندها به  بند زندانیان سیاسی هموطن بلوچ به دستور و همراهی رئیس سازمان زندانهای استان فردی به نام بابایی.

یورش وحشیانه به بند زندانیان سیاسی و عادی زاهدان و انتقال ۱۵ تن از آنها به سلولهای انفرادی

روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه تعداد زیادی از نیروهای گارد ویژه زندان و پاسداربندها  تحت فرماندهی و نظارت بابایی رئیس سازمان زندانهای استان که نسبت به هموطنان اهل تسنن  کینه ضد انسانی دارد به بند ۵ زندان مرکزی زاهدان  یورش بردند و مغول وار و به عمد حداقل وسایل شخصی آنها را تخریب و یا  پخش نمودند. آنها در این یورش از سگها  برای ایجاد رعب و وحشت استفاده کردند.

در ابتدا، بابایی رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان  دستور داد که تمامی زندانیان سیاسی و عادی را به حیاط زندان منتقل کنند و آنها را چند ساعت زیر تابش شدید آفتاب بدون امکان نوشیدن آب و استفاده از سرویس های بهداشتی نگه داشتند.

بابایی به این یورش وحشیانه و غیر انسانی اکتفا نکرد و ۱۵ تن از زندانیان را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه جهت اعمال شکنجه های جسمی و روحی  منتقل کرد. علت انتقال آنها به دلیل خم نشدن جلوی سر زندانبان ولی فقیه می باشد . اسامی زندانیان که به سلولهای انفرادی بند قرنطینه منتقل شدند عبارتند:  مجید توسلی، عثمان سهراب زهی، مراد شیبک، راشد بلوچی، نعیم ممدوزهی، عبدالخالق ریگی، عبدالله نارویی، عبدالرحمن سالارزهی، غلام رئوف شه بخش، امیرحمزه شه بخش، بهزاد غم شاهی ، حامد سنچولی، دستگیر هرمزی، حسین کوهکن، محمد رضا آذرپویا

بابایی همچنین دستور داد تلفن های بند ۵ را قطع کنند تا زندانیان سیاسی و عادی نتوانند با خانواده های خود تماس داشته باشند.
زندانبانان ولی فقیه رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه را علیه زندانیان سیاسی و عادی که از حقوق خود دفاع می کنند را شدت بخشیده اند. سرکوب زندانیان سیاسی در زندانها توسط سازمان زندانها به اجرا گذاشته می شوند که اکثر مسئولین آن از خانواده سلیمانی فرمانده سپاه تروریستی قدس می باشند.*

*برگرفته از سایت  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s