اعتصاب کارگران کارخانه ذوب مس خاتون آباد / حمله یگان ویژه به کارگران اعتصابی

اعتراض کارگران کارخانه ذوب مس خاتون آباد که از روز چهارشنبه با بستن دروازه ورودی این کارخانه آغاز شده بود دیشب با حضور عوامل یگان ویژه به تعطیلی کشید. اعتصاب کارگران کارخانه ذوب مس خاتون آباد / حمله یگان ویژه به کارگران اعتصابی

بنا به گزارش ها، جمعیت حدود ۳۰۰تن از کارگران مجتمع ذوب مس خاتون آباد در اعتراض به وعده‌های مسئولان مس درباره استخدام این نیرو‌ها از روز چهارشنبه با بستن دروازه ورودی این مجتمع دست به اعتراض زدند.
این نیروهای معترض که در دو مجتمع مس خاتون آباد و می‌دوک تعدادشان بالغ بر۲۴۰۰تن می‌شود، از حدود ۲سال قبل به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی برتعطیلی شرکت‌های واسطه‌ای و کار زیر نظر خود دستگاه‌ها و شرکت‌های اصلی، از شرکت‌های مختلف به مجموعه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه پیوستند.

شرکت سرمایه گذاری مس نیزطبق قراردادی که با این افراد بسته است وعده استخدام این نیرو‌ها را بعد از گذشت یکسال از مدت قرارداد‌های شان داده است که با گذشت حدود ۱۸ماه از وعده داده شده هنوز خبری از استخدام نیروها نیست.
از چهارشنبه گذشته و با بستن دروازه ورودی مجتمع مس خاتون آباد عملا جلوی ورود هرگونه مواد اولیه و کنسانتره به این مجتمع تولیدی گرفته شده است وکارخانه تعطیل می‌باشد.
این کارگران شب گذشته با دخالت یگان ویژه پراکنده شده‌اند اما همچنان در داخل مجتمع تحصن کرده و خواستار احقاق حق خود و اجرای مفاد قرارداد‌ها هستند.

یکی از مسئولین داخلی کارخانه گفت: هیچ استخدامی در شرکت خصوصی مس ایران وجود ندارد.
وی که خواست نامش فاش نشود افزود: باید نشست داخلی برگزار شود تا ببینیم مشکل چیست و راه حل آن چیست.
وی ادامه داد: بهترین شرایط‌‌ همان کار زیر نظر شرکت سرمایه گذاری مس است که کارگران مس خاتون آباد نیز این وضعیت را دارند.

تماس خبرنگاران با محرم احمدیان معاون منابع انسانی شرکت ملی مس ایران به جایی نرسید اما خبرهای محلی حاکی از حضور وی در شهربابک برای برپایی جلسه یا مذاکره برای حل این مسئله است.

متاسفانه کارگران پیمانکاری مجتمع‌های مس در استان کرمان از حقوق واقعی خود بهره‌مند نیستند و همه ساله شاهد اعتراض‌های مختلفی برای احقاق حق چه از سوی بازنشستگان، کارگران و کارکنان مجتمع‌های مس در استان هستیم.
در این شرایط با توجه به خصوصی شدن مس باید نمایندگان مردم در مجلس و استاندار کرمان با ورود خود به این مسئله حق کارگران صنعت استان را محقق کنند.*

*برگرفته از سایت هرانا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s