چند خبر کارگری

بيش از ۶ ماه تاخير در پرداخت حقوق كارگران شهرداري مرودشت

كارگران شهرداری مرودشت ۶ ماه حقوق دريافت نكرده اند و در وضعيت معيشتی ناگواری بسر می برند. ميزان دستمزد كارگران زحمتكش شهرداری همان حداقل دستمزد است كه يك چهارم خط فقر می باشد. اما همين حقوق نيز بعضا تا ۶ ماه به تاخير می افتد كه موجب نارضايتی كارگران گرديد.

چند خبر کارگری

كارگران معترض عسلويه با اعتصاب و تحصن توانستند بخشي از حقوق خود را دريافت كنند

كارگران پيمانی شركت پتروشيمی پايندان نسبت به امتناع پيمانكار از پرداخت حقوق معوقه و عيدی كارگران معترض بوده و در همين رابطه روز شنبه ۹۲/۰۲/۱۵ دست از كار كشيده و در مقابل شركت مذكور دست به تجمع زدند و نهايتاً با همين اعتصاب و تحصن توانستند ۴۸۰ هزار تومان يعنی بخشی از حقوق ۴ ماهه خود را دريافت كنند.

اخبارکارگری فلزکار

❊ برگزاری اول ماه مه در بندرسیرف ازطرف کارگران پارس جنوبی که همراه با سخنرانی بدین مناسبت بود. دراین سخنرانی ازطرح مشکلات ومطالبات کارگران دراین روز صحبت شد. این جشن که با پایکوبی همراه بود با سازماندهی از طرف سیروس شجاعی کارگرپارس جنوبی صورت گرفته بود.

❊ کارخانه محورسازان درجاده کرج سازنده قطعات مورد نیاز ایران خودرو، پس ازعید ۱۲۰ کارگر خود را اخراج کرده و خط تولید شماره ۲ مکانیزه خود را نیز تعطیل کرده است.

❊ کارخانه شتاب از کارخانه های محوری ایران خودرو در جاده کرج و سازنده قطعات یدکی ایران خودرو ۱۶۰ کارگر خود را بعد از عید اخراج کرده و درحال حاضر در رکود به سر می برد تا تعیین تکلیف مبلغ خودرو.

❊ فشار و سرعت کار در کارخانه پاکشوما بیشتر ازقبل شده، که این مسئله باعث اعتراض کارگران این شرکت شده است. تولید این شرکت روزانه ۱۴۰۰ دستگاه انواع ماشین های لباسشویی و ظرفشویی در مدلهای مختلف است. در سال گذشته ۱۰ کارگر از این شرکت اخراج شدند.

❊ اخراج ۶۰ کارگر در شرکت ربات ماشین کمال شهر. ۲۰ تن از کارگران بطور قطعی و به ۴۰ تن دیگر هم وعده بازگشت به کار در اردیبهشت داده شده است. قابل ذکراست که این وعده در صورتی تحقق خواهد یافت که خط تولید جمع شده در اردیبهشت دایر شود.

❊ درکارخانه ایران خودرو خطوط تولیدی نیمه تعطیل بوده و یک شیف کاری نیز اخراج شده اند. این نیمه تعطیلی فرصتی را فراهم کرده که کارگران دور هم نشسته و در مورد مسایل روز گفتگو کنند. از جمله حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی، دستمزد ها و اخراج.
قسمت رنگ ال ۹۰ با ۳۰ درصد ظرفیت کارمی کند. کلیه مدل های پژو تولید ندارند. ایران خودرو منتظر اعلام قیمت مبلغ خودروهاست تا تولید را شروع کند.
آنچه مسلم است تا زمانی که قیمت های پیشنهادی کارخانه های خودروسازی به مردم ایران تحمیل نشود این رکود در خطوط تولیدی ادامه دارد.*

*برگرفته از سایت جنگ خبر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s