اخذ ودیعه از زندانی جهت دستبند و پابند الکترونیکی در ایران

از این پس زندانی‌ها در ایران مؤظف به پرداخت پول در قبال دستبندهای الکترونیکی هستند.اخذ ودیعه از زندانی جهت دستبند و پابند الکترونیکی در ایران

رئیس سازمان زندان‌های ایران با اعلام این خبر به خبرگزاری ها گفت: به دلیل این‌که در قانون اعتباری به ما داده نشده، ما معادل ارزش دستبندهای الکترونیکی از زندانی ودیعه دریافت می‌کنیم.
غلامحسین اسماعیلی  در سخنانی از «ارزش این نوع دستبندها» خبر داد و مدعی شد به سبب هزینه در تبادل پیامک از دستبند زندانی‌ها با سرور مرکز، ناچاریم ودیعه اخذ کنیم و به مخابرات پرداخت کنیم.
انتشار چنین اخباری از رسانه‌های حکومتی ایران در حالی است که طبق قانون جدید مجازات اسلامی که تاکنون تصویب نگردیده است، به قضات اجازه داده شده در برخی مجازات‌ها به جای حبس حکم مراقبت الکترونیکی را صادر کند.
همچنین اسماعیلی پیشتر گفته بود که طرح پابند الکترونیک تا اختصاص اعتبار توسط مجلس و دولت، اجرایی نخواهد شد.
برخی آمارها از وجود نزدیک به ٣٠٠ هزار زندانی در زندان‌های حکومت اسلامی ایران خبر می‌دهند که با اجرای سیاست‌های غلط، آمارها روبه افزایش است.
سازمان زندان‌ها روزانه ٥ میلیارد تومان بابت هزینه‌ی زندانیان، پرداخت می کند. شاید به همین دلیل است که این سازمان، جزء بزرگترین بدهکاران به بازار است.
هم‌اکنون بیش از ١٣ میلیون پرونده در دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران وجود دارد.
برخی از کارشناسان، وجود عناوین مجرمانه در قانون بر تعداد زندانیان افزوده است و در این باره بیش از ٢هزار عنوان وجود دارد.*

*برگرفته از سایت کردپا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s