تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق ۴۰ کارگر نساجی تابان

رئیس شورای اسلامی کار کارخانه تابان یزد اعلام کرد: کارگران این کارخانه که تعدادشان ۴۰ تن است به علت مشکلات مالی کارخانه، سه ماه متوالی حقوق دریافت نکرده‌اند.تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق ۴۰ کارگر نساجی تابان

«علیرضا جعفری‌پور» با اعلام خبر فوق، گفت: کارخانه نساجی تابان یزد با سابقه طولانی که در حوزه تولید دارد به سبب مشکلات نقدینگی، از عهده پرداخت سه ماه از حقوق کارگران خود بر نیایده است و تنها به صورت علی‌الحساب مبالغ ناچیزی را به حساب کارگران واریز کرده است.

او با بیان اینکه وعده‌های پی در پی مسئولان کارخانه در پرداخت معوقات حقوقی کارگران تا به امروز محقق نشده است، اظهار کرد: هم اکنون ۴۰ کارگر باسابقه و ماهر در این کارخانه، منتظر دریافت معوقات حقوقی برای تامین مایحتاج روزانه خانواده‌های‌شان هستند.
نماینده کارگران کارخانه تابان یزد تعداد کارگران شاغل را تا چند ماه گذشته ۶۰ تن عنوان کرد و افزود: طی چند ماه گذشته تعداد ۲۰ تن از کارگرانی که شرایط بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت وزیان آور را داشتند، بازنشسته شده‌اند.
این فعال کارگری با ابراز نگرانی از تهدید امنیت شغلی کارگران واحد‌های نساجی کشور، اظهار داشت: اگر مشکلات فعلی واحدهای نساجی همانند نساجی تابان یزد پی گیری و رفع نشود با افزایشن مشکلات راه برگشتی برای ادامه فعالیت کارگران و تولید نخواهد بود.

رئیس شورای اسلامی کار کارگران کارخانه تابان یزد در خاتمه تعداد کارگران کارخانه نساجی تابان یزد را در سالهای گذشته ۳۲۰ تن اعلام کرد و گفت: با بازنشسته شدن و خارج شدن تعداد زیادی از نیروهای کار این کارخانه، هم اکنون این رقم به ۴۰ کارگر رسیده است.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s