مزد ناچیز کارگران صنایع غذایی با تاخیر پرداخت می‌شود

مسئول شورای اسلامی کار استان البرز در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی واحدهای تولیدی صنعتی به ویژه واحدهای تولید کننده مواد غذایی مطالبات حداقلی کارگران خود را با تاخیر  مزد ناچیز کارگران صنایع غذایی با تاخیر پرداخت می‌شودپرداخت می‌کنند.

علی اصلانی با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند و به همین دلیل هم برای پرداخت مطالبات کارگران هم برای تامین مواد اولیه با مشکل جدی مواجه هستند.

وی بابیان اینکه مطابق عرف جاری بازار از زمان عرضه محصول نهایی به بازار فروش تا زمان وصول کامل درآمد حاصل از فروش محصول فاصله زمانی ۸ ماهه تا یک ساله وجود دارد، گفت: در طول این بازه زمانی تولید کنندگان با مشکل جدی کمبود نقدینگی مواجه هستند.

این مقام کارگری بابیان اینکه درکنار مطالبات ناچیزی کارگران که کارفرمای تولیدکننده متعهد به پرداخت آن است؛ هزینه‌های دیگری چون هزینه انرژی و مواد اولیه نیز وجود دارند، گفت: در جریان نوسانات اقتصادی چند سال گذشته این هزینه های اخیر به نسبت درآمد کارگاه رشدی چندصد درصدی داشته‌اند بطوری که پرداخت آنها به مانند گذشته ممکن نیست.

وی یادآورشد: از زمان اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها تنها هزینه سوخت مصرفی یک واحد تولیدی از ۸۰۰ هزار تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

اصلانی بابیان اینکه قرار بود حداقل ۳۰ درصد از درآمد‌های ناشی از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها بابت پرداخت یارانه به واحدهای تولیدی اختصاص یابد گفت: درچند سال گذشته حتی یک ریال یارانه به تولیدکنندگان پرداخت نشده است.

مسئول شوراهای اسلامی استان البرز همچنین در خصوص افزایش هزینه‌های مربوط به تامین مواد اولیه گفت: از زمان گران شدن دلار تاکنون بهای مواد اولیه به ویژه در بخش مواد غذایی رشدی چندین برابری را تجربه کرده است و شرایط کار و درآمد برای کارگران این بخش به هیچ وجه رضایت بخش نیست.

وی گفت: نتیجه این وضعیت افزایش بهای عمومی کالاهای مصرفی، کاهش بهره‌وری و گران شدن هزینه‌های جاری است.

این مقام کارگری بابیان اینکه وضعیت تولید امروز به هیچ وجه رضایت بخش نیست گفت کارگران صنعتی خصوصا آنهایی که در صنایع غذایی مشغول به کار هستند اکنون به دلیل کاهش فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در یافتی کمتری می‌گیرند و تازه همین مبلغ ناچیز را با تاخیر دریافت می‌کنند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s