صدور احکام محکومیت شش نوکیش مسیحی در هیاهوی انتخابات

روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ برابر با (۱۰ جون ۲۰۱۳) شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز احکام محکومیت «مجتبی  صدور احکام محکومیت شش نوکیش مسیحی در هیاهوی انتخابات سیدعلاالدین حسین»، «محمدرضا پرتویی (كوروش)»، «وحید حکانی» ، «همایون شکوهی» را به وکیل این چهار نوکیشان مسیحی ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش هر چهار نفر این افراد از نظر دادگاه با اتهام شركت در جلسات خانگی، تبلیغ و ترویج مسیحیت، ارتباط با سازمان‌های مسیحی در خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام و برهم زدن امنیت ملی متهم ردیف اول شناخته شدند و هر یک به ۳ سال و هشت ماه زندان حکم قطعی محکوم شدند .

در این میان آقایان «مجتبی سیدعلاالدین حسین» و «همایون شکوهی» جدای از حکم بدوی هریک به ۸ ماه حبس تعلیقی و خانم » فریبا ناظمیان و پسر ۱۷ ساله» ایشان » نیما شکوهی» نیز هریک به دو سال حبس تعلیقی محکوم گردیدند.

گفتنی است این حکم پس از ابلاغ ظرف مدت بیست روز پس از صدور، قابل پیگیری و اعتراض در دادگاه تجدید نظر می باشد.

پس از اعلام حکم و رای صادره از سوی دادگاه هم اکنون کلیه تماس های تلفنی این نوکیشان مسیحی از داخل زندان قطع شده است و این افراد اجازه هیچگونه تماس تلفنی با خانوادههای خود را ندارند.

این درحالی است که طی ماههای اخیر موضوع «انتخابات ریاست جمهوری» به سر فصل عنوان خبری رسانه‌ها و مطبوعات تبدیل شده و بسیاری از خبر‌ها ازجمله موارد مربوط به نقض حقوق بشر در کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

بازداشت کشیش «روبرت آسریان» در مورخ ۳۱ اردیبهشت ماه سالجاری (برابر با ۲۱ می ۲۰۱۳) از رهبران شورای کلیسای جماعت ربانی مرکز در تهران در حین اجرای مراسم دعا توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی رژیم جمهوری اسلامی و پس از آن تعطیلی نابهنگام این کلیسا که از آن به عنوان بزرگترین کلیسای فارسی زبان در ایران نام برده می‌شود از سلسله اقداماتی است که مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در زیر سایه انتخابات جمهوری اسلامی به این کار اقدام نمودند.

به نظر می‌آید « نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی با آگاهی از وضعیت موجود برای پیش بردن اهداف خود طی یک ماه و نیم گذشته که بحث انتخابات داغ و همه نگاه‌ها به این موضوع معطوف شده است، بیشترین فشار‌ها و آزار را بر شهروندان غیرمسلمان ایران وارد کرده‌اند. سرگرم بودن مردم و رسانه‌ها در کارزار انتخابات، بهترین زمان برای حاکمیت محسوب می‌شود تا بسیاری از پرونده‌های معوقه اقلیت‌های دینی را به جریان اندازد.

لازم به ذکر است این نو کیشان مسیحی ساکن شیراز در ۱۹بهمن ماه ۱۳۹۰ ( برابر با ۸ فوریه ۲۰۱۲ ) پس از شناسایی و یورش به جلسه كلیسای خانگی توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند که پیش از این نیز «مجتبی سیدعلاالدین حسین» و «همایون شکوهی»در (اردیبهشت سال ۱۳۸۷) برابر با ( ۱۱ مه ۲۰۰۸) به همراه ۸ تن از دیگر نوكیشان مسیحی ساكن شیراز به اتهام ایمان و باورهای مسیحی بازداشت و از سوی دادگاه به ۵ سال حکم تعلیقی محكوم شده بودند.

اولین دادگاه این متهمان پس از گذشت بیش از ۸ ماه انتظار در ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۱ برابر با ( ۱۵ اکتبر ۲۰۱۲) در محل شعبه ۳ دادگاه انقلاب اسلامی شیراز و به ریاست قاضی رشیدی برگزار و دومین دادگاه نیز در محل همین شعبه مورخ در ۸ دی ماه ۱۳۹۱ با حضور وکیل مدافع آنان برگزار شد.

پیش تر نیز خبرهایی مربوط به وضعیت جسمانی » وحید حکانی » از داخل زندان منتشر شده که نام برده با تایید پزشک زندان، احتیاج به عمل جراحی فوری به دلیل خونریزی و دستگاه گوارشی دارد، که مسئولان زندان و دستگاه قضایی استان فارس تاکنون اقدامی در این رابطه انجام نداده و به دلیل عدم رسیدگی پزشکی وضعیت جسمانی این زندانی وخیم گزارش شده است.

متاسفانه زندانیان «بند عبرت» در زندان عادل آباد شیراز ، که مختص به زندانیان عقیدتی است از حداقل امکانات و هواخوری محروم بوده و این مساله باعث ایجاد بیماری‌های روحی و جسمی برای آنان شده است.*

*برگرفته از سایت Nye Testamente

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s