۹۰ درصد معادن کشور تعطیل است!

در برنامه چهارم توسعه، پیش‌بینی‌هایی برای توجه به بحث اکتشاف انجام شده بود؛ اما تا پایان برنامه چهارم، ۵۰ درصد آن لحاظ‌ و‌ ۵۰ درصد اعتبارات اکتشاف از سوی دولت پرداخت شد.۹۰ درصد معادن کشور تعطیل است!

یک سال برنامه نداشتیم و دو سال هم از برنامه پنجم می‌گذرد؛ یعنی سه سال از برنامه چهارم گذشته است و در مجموع ‌با در نظر گرفتن بودجه سال جاری، ۷۰ درصد برنامه توسعه چهارم در بحث اکتشاف پوشش داده می‌شود. ‌این انتظار می‌رفت که دولت در برنامه بودجه به اکتشاف توجه کند.

بهروز نعمتی در گفتگویی در پاسخ به این ‌که در مدت باقی مانده از دولت کنونی، معدن‌داران و فعالان این بخش چه باید کنند، گفت: هشت سال است که معادن ما خوابیده‌اند؛ ‌با این حال موارد قابل پیگیری را باید پیگیری کنیم. واقعیت این است که تنها ۱۰ درصد معادن کشور فعال اند و عملا شرایط ویژه‌ای در کشور حکم فرما بوده است و معادن نیز با همین شرایط فعالیت کرده‌اند، ولی به هر حال باید تلاش کنیم و کار را به پیش ببریم.

نماینده مردم همدان در توضیح این ‌که آیا مجلس برای بررسی کارکرد دولت نهم و دهم و مشکلاتی که عملکرد این دولت برای کشور پدید آورد، برنامه‌ای ندارد، گفت: چنین کارهایی به جو مجلس و شرایط بستگی دارد؛ اما بالاخره همه مسئولین باید پاسخگو باشند. با توجه به جنبه نظارتی مجلس و تحقیق و تفحص‌ها، مجلس وظایف خود را انجام می‌دهد؛ البته قوای دیگر نیز باید به وظیفه خود کار کنند.*

*برگرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s