کارگران کوره پزخانه‌ها باید ۷۰ سال کار کنند تا بازنشسته شوند

دبیر انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه های استان تهران از رویه کنونی ارائه لیست بیمه کارگران کوره‌ پزخانه به سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد و خواستار تغییر این شیوه شد. کارگران کوره پزخانه‌ها باید ۷۰ سال کار کنند تا بازنشسته شوند

علی حسینیان در این باره گفت: برخی کارفرمایان کوره پزخانه‌ها برای بیمه ی کارگران دائم و فصلی خود  هر ماه تنها برای ۱۰ روز کاری حق بیمه پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه در شیوه کنونی ارائه لیست بیمه، سازمان تامین اجتماعی هیچ نظارتی بر صحت گزارش کارفرمایان ندارد، گفت: سیستم فعلی بیمه ی تامین اجتماعی به گونه ای طراحی شده است که لیست ترک کار کارگران کوره پزخانه ها را بدون هیچگونه نظارتی می پذیرد.

به گفته ی آقای حسینیان، با توجه به لیست بیمه ی ناقصی که برای کارگران کوره پزخانه ها گزارش می شود بخش وسیعی از آنان  باید ۷۰ الی ۸۰ سال کار کنند تا بازنشسته شوند.

این فعال صنفی با بیان اینکه در حال حاضر بازرسان بیمه بطور منظم از کوره پزخانه های استان تهران بازدید می‌کنند، اظهار داشت: با وجود این شیوه بازرسی تا زمانی که سیستم بیمه ی تامین اجتماعی اصلاح نشود مسئله بیمه کارگران ساختمانی حل نشده باقی خواهد ماند.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s