۱۲۰۰ کارگر کارخانه نورد لوله صفا دست به اعتصاب زدند

بدنبال عدم پرداخت اضافه کاری و دو ماه از دستمزد کارگران کارخانه نورد لوله صفا و زمزمه اعتصاب در میان این کارگران، آنان صبح روز ۱۱ تیر ماه بطور یکپارچه ای تولید در این کارخانه را خواباندند و ۱۲۰۰ کارگر کارخانه نورد لوله صفا دست به اعتصاب زدندمعترضانه خواهان پرداخت اضافه کاری ها و دستمزدهای معوقه خود شدند.

بنا بر گزارش های رسیده، کارگران اعتصابی این کارخانه به دنبال تکرار وعده و وعید از سوی مسئولین شرکت چنان خشمگین شدند که درصدد تخریب اموال کارخانه بر آمدند اما با میانجی گری نماینده های شان آسیبی به اموال کارخانه نرسید.

بنا بر این گزارش به دنبال این وضعیت مدیریت کارخانه اعلام کرد فردا صبح دستمزد اردیبهشت ماه کارگران به حساب شان واریز خواهد شد اما این وعده نیز با خشم و اعتراض وسیع کارگران مواجه شد. کارگران در این اعتراض با اشاره به گرانی های سرسام آور، عدم پرداخت دستمزد خود را یک جنایت نامیدند و بر ادامه اعتصاب و اعتراض تاکید نمودند.

بنا بر آخرین گزارش ها،  با نزدیک شدن ظهر و افزایش خشم کارگران، مدیریت کارخانه به ناچار دستمزد اردیبهشت ماه کارگران را به حساب آنان واریز کرد و در ادامه متعهد شد  از این پس دهم هر ماه دستمزد کارگران را به حساب آنان واریز کند.

کارگران اعتصابی کارخانه نورد لوله صفا به دنبال این موفقیت بر سر کارهای خود بازگشتند و به طور قاطعانه ای اعلام کردند دیگر تحمل عدم پرداخت دستمزد خود را ندارند و چنانچه کارفرما در این زمینه ذره ای کوتاهی کند بلافاصله دست به اعتصاب و اعتراض خواهند زد.*

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s