عدم پرداخت دستمزد ۲۴۰۰ کارگر کارخانه های نورد لوله صفا و پروفیل ساوه

۲۴۰۰ کارگر کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا به ترتیب ۴ و ۲ ماه است دستمزدی دریافت نکرده اند و کارخانه نورد لوله صفا بدون اینکهعدم پرداخت دستمزد ۲۴۰۰ کارگر کارخانه های نورد لوله صفا و پروفیل ساوه دستمزدی به کارگران پرداخت شود تا اواخر مرداد ماه برای تعمیرات و سرویس سالیانه تعطیل شده است. این دو کارخانه متعلق به یک کارفرماست.

بنا بر گزارش های رسیده، دفترچه بیمه ۱۲۰۰ کارگر کارخانه پروفیل ساوه نیز طی ماههای گذشته تمدید نشده است و در طول ماههای گذشته بدلیل شرایط سخت زندگی و فشارهای روانی ناشی از آن، آمار سوانح ناشی از کار در این کارخانه به شدت بالا رفته است به طوری که طی هفته گذشته در سالن گالوانیزه این کارخانه انگشتان دست کارگری در حین کار قطع شد که در حال حاضر در بیمارستان بستری است. همچنین در سالن ۳ این کارخانه کارگر دیگری از جرثقیل سقفی سقوط کرد و از ناحیه کمر به شدت آسیب دید که وی نیز در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

بنا بر این گزارش در کارخانه نورد لوله صفا گذشته از اینکه در دو ماه گذشته دستمزد این کارگران پرداخت نشده است آنان اضافه کاریهای برج های ۱ و۲ سال جاری را نیز دریافت نکرده اند و ارزاقی که هر ساله با آغاز تعطیلات تابستانی در اختیار این کارگران قرار می گرفت امسال به آنان داده نشده است. همچنین مدت قراردادهای این کارگران که شش ماهه و یکساله بود به دو و سه ماهه تقلیل پیدا کرده است.

در خبر دیگری که از کارخانه نورد لوله صفا رسیده است، به دنبال اعتصابات ماه های گذشته کارگران این کارخانه، کارفرما درصدد اخراج یکی از نماینده های کارگران بود که با اعتراض و حمایت کارگران از نماینده خود، کارفرما به ناچار از اخراج وی خودداری کرد.*

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s