۴۰۰ کارگر کارخانه فارسیت دورود ۶ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

رئیس شورای اسلامی کار کارگران کارخانه فارسیت دورود اعلام کرد: ۴۰۰ کارگر کارخانه فارسیت شش ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.۴۰۰ کارگر کارخانه فارسیت درود ۶ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.«احمد سالاروند» که خود نیز از کارگران با سابقه این کارخانه است، با اعلام این خبر گفت: کارفرمای این کارخانه به دلیل افزایش مشکلات مالی، توان پرداخت حقوق کارگران خود را ندارد.
او در تشریح مشکلات کارخانه افزود: کارخانه فارسیت تولید کننده فراروده‌های «آزبستی» به دلیل مشکلات که دولت طی سالهای اخیر به دلیل زیان بار بودن تولید این محصولات پیش راه تولید کنند گان آن قرار داده است، از یکسال و نیم گذشته تولید خود را متوقف کرده و کارگران فقط برای حضور و غیاب در کارخانه حاضر می‌شوند.

او با بیان اینکه مسئولان کارخانه بدنبال تغییر کاربری هستند، اضافه کرد: طی یازده سال گذشته این کارخانه حدود ۳۷ میلیارد تومان از سرمایه خود را برای تغییر کاربری در یک واحد تولیدی دیگر هزینه کرده اما این واحد جدید هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

او ادامه داد: با وجود آنکه متخصصان و کار‌شناسان این کارخانه برای دست‌یابی به یک محصول جایگزین آزبست به نام نانو آزبست به نتیجه رسیده‌اند اما به دلیل کمبود امکانات مالی در تهیه مواد اولیه تولید، امکان بهربرداری از این محصول جدید وجود ندارد.

این فعال کارگری در خاتمه با بیان اینکه کارگران این کارخانه بارها با تجمع در مقابل چندین نهاد دولتی و ساختمان دفتر مرکزی کارخانه خواستار پی گیری مشکلات‌شان شده‌اند، گفت: متاسفانه کارگران تا کنون به جز وعده‌های مسئولان، عکس العمل خاصی جهت پی گیری مشکلاتشان مشاهده نکرده اند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s