تجمع کارگران کیان تایر در مقابل دفتر بیت رهبری

به دنبال بیش از سه هفته کشمکش کارگران کیان تایر(لاستیک البرز) با وزارت صنایع بر سر واگذاری کارخانه به مالک قبلی آن و اعتراضات متعدد این کارگران، امروز حدود ۵۰۰ کارگر کیان تایر با تجمعتجمع کارگران کیان تایر در مقابل دفتر بیت رهبری در مقابل دفتر بیت رهبری خواهان رسیدگی به خواست خود مبنی بر عدم واگذاری کارخانه به مالک قبلی آن شدند.

بنا بر گزارش های  رسیده،  به دنبال این تجمع که از ساعت ۹ صبح امروز آغاز شد مسئولین دفتر بیت رهبری با دعوت از نماینده های کارگران برای طرح خواسته های شان از آنان خواستند تا در پارک ۱۲ فروردین منتظر نماینده های خود باشند اما کارگران حاضر به ترک محل نشدند و پس از مذاکره ای که فی مابین طرفین  صورت گرفت پذیرفتند که عازم این پارک شوند.

بنا بر این گزارش کارگران کیان تایر حدود ساعت ۱۱:۳۰ بار دیگر به صورت راهپیمایی از محل پارک ۱۲ فروردین عازم دفتر بیت رهبری شدند. به دنبال این وضعیت فرماندار اسلامشهر در خیابان ابوریحان خود را به کارگران معترض کیان تایر رساند و با حضور در جمع آنان اعلام کرد: من برای رسیدگی به خواست شما همین الان عازم استانداری تهران هستم، در آنجا کاری خواهم کرد که وضعیت به منوال سابق بازگردد و مسئله واگذاری کارخانه به مالک قبلی ملغی شود. اما علیرغم وعده فرماندار اسلامشهر کارگران کیان تایر بار دیگر عازم دفتر بیت رهبری شدند و پس از حدود یک ساعت تجمع در آنجا با وعده ای که این دفتر برای رسیدگی به خواست کارگران داد به تجمع خود پایان دادند.

دفتر بیت رهبری قول داده است ظرف چند روز آینده نامه ای مبنی بر رسیدگی به خواست کارگران تنظیم و آنرا به  نماینده های کارگران تحویل دهد. در تجمع امروز کارگران کیان تایر مامورین امنیتی با ضبط گوشی های موبایل کارگرانی که اقدام به عکاسی از تجمع کرده بودند عکس های موجود در این گوشی ها را پاک وسپس آنها را تحویل  کارگران دادند.

کارگران کیان تایر از واگذاری کارخانه به مالک قبلی آن بشدت خشمگین هستند این کارگران در تجمع روز ۳۰ تیر ماه خود در مقابل وزارت صنایع شعار می دادند: شرفی(مالک قبلی کارخانه) چپاول می کند، صنایع حمایت می کند – برای حفظ البرز بریده باد دست دزد و…،

کارگران کیان تایر مالک قبلی این کارخانه را به دلیل تلاش های وی در سالهای ۸۶ و ۸۷ جهت ورشکستگی تعمدی کارخانه و تعطیلی و فروش زمین های آن دلالی تلقی می کنند که بار دیگر با تملک کارخانه در صدد ادامه سیاستهای پیشین خود است.

بنا بر اظهار کارگران کیان تایر علیرغم گذشت حدود ۴ سال از خلع ید مالک قبلی این کارخانه، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از موجودی صندوق کارگران همچنان در اختیار نامبرده است و  در طول این مدت آنان موفق به باز پس گیری آن نشده اند.

کارگران کیان تایر می گویند چه شده است که وزارت صنایع علیرغم اینکه به دزد بودن مالک قبلی کارخانه اشراف دارد و به همین دلیل نیز از وی خلع ید کرده است  بار دیگر کارخانه را به وی  واگذار می کند. این کارگران از تصمیم وزارت صنایع به شدت خشمگین هستند و اعلام کرده اند اجازه نخواهند داد کارخانه بار دیگر در اختیار شرفی(مالک قبلی) قرار بگیرد.

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s