بلاتکلیفی دو ساله کارگران قارچ سینا پس از اخراج

دبیر خانه کارگر همدان ازادامه بلاتکلیفی دو ساله ۶۷ کارگر قارچ سینا خبر داد و گفت: این کارگران بعد از گذشت دو سال از ورشکستگی کارخانه هنوز نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند.بلاتکلیفی دو ساله کارگران قارچ سینا پس از اخراج

«فرامرز اصلانی» در این باره، گفت: ۶۷ کارگر قارچ سینا که سوء مدیریت را عامل اصلی بحران در کارخانه و تعطیلی آن می‌دانند، خواستار پی‌گیری مسئولان جهت رفع مشکلات این واحد تولیدی شدند.
او با بیان اینکه مشکلات کارگران قارچ سینا طی دفعات متعدد هم از طریق مسئولان و هم از طریق رسانه‌های کارگری پی گیری شده است، افزود: متاسفانه مشکلات کارگرانی که در تامین معاش خود دچار مشکل هستند از سوی مسئولان پی گیری نمی‌شود.

این فعال کارگری با اشاره به سوابق ۲۰ تا ۲۵ ساله کارگران قارچ سینا اضافه کرد: عمده‌ترین مشکل این کارگران بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان آور است و باید طبق قانون بازنشسته شوند، اما به دلیل عدم پرداخت سهم کارفرما به تامین اجتماعی و اجرا نشدن قانون بازنشسنگی پیش از موعد، این کارگران هم‌ اکنون بیکار و مقرری‌بگیر بیمه بیکاری شده‌اند.

دبیر خانه کارگر همدان به مشکلات واحد تولیدی قارچ سینا و کارگران‌اش پرداخت و گفت: در پی شکایت کارگران قارچ سینا، قاضی پرونده فردی را به عنوان مدیر تسویه حساب انتخاب کرد، این مدیر بدون دستور قضایی اقدام به شکستن پلمب درب شرکت و انبار‌ها کرد و با وجود مخالفت کارگران، مکان این واحد‌ تولیدی را به واحد‌های دیگر اجاره داده است.

اصلانی در این زمینه افزود: همچنین بخش دیگری از نارضایتی کارگران از هیئت تسویه مربوط به زمانی است که وقتی کارگران برای پی گیری مشکلات شان به دفتر مدیر تسویه مراجعه می‌کنند با برخورد نامناسب مواجه شده واز دفتر اخراج می‌شوند.
دبیر خانه کارگر همدان در خاتمه گفت: این هیئت می‌تواند با فروش بخشی از املاک این واحد تولیدی مطالبات کارگران را پرداخت کند و این امکان را برای کارگران بوجود آورد که با بازنشستگی از وضعیت بلاتکلیفی رهایی یابند.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s