سالها بی خبری مطلق از سرنوشت فعالین سیاسی بلوچ

بنا به گزارشات رسیده، از سرنوشت حداقل ۴ زندانی سیاسی هموطن بلوچ که در دهه ۷۰  با یورش مامورین اداره اطلاعات زاهدان به منازل آنها، دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند هیچ خبری درسالها بی خبری مطلق از سرنوشت فعالین سیاسی بلوچ دست نیست.

مامورین وزارت اطلاعات در دهه ۷۰ خورشیدی حداقل به منزل ۴ فعال سیاسی که اهل تسنن بودند یورش بردند، آنها را دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل کردند و از آن زمان تاکنون هیچ خبری از وضعیت و شرایط آنها در دست نیست.

اسامی آنها عبارتند از :

۱- محمد امین ریگی فرزند مهرالله خان  تاریخ دستگیری سال ۱۳۷۳

۲ـ شاه گل سمندرزاده از اهالی زاهدان تاریخ دستگیری سال ۱۳۷۳

۳ـ کجیر نارویی تاریخ دستگیری سال ۱۳۷۳

۴ـ عبدالخالد ریگی تاریخ دستگیری ۱۳۷۷

نامبردگان فوق از فعالین سیاسی اهل تسنن  و همچنین از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران بودند.

در طی این سالها خانواده های آنها به طور مستمر پی گیر وضعیت عزیزان خود هستند ولی مامورین وزارت اطلاعات هر بار آنها را به تهران احاله کرده اند و وقتی که آنها به وزارت اطلاعات در تهران مراجعه می کنند با برخوردهای وحشیانه مواجه می شوند و پاسخ مشخصی به این خانواده های دردمند و بی دفاع داده نمی شود.

در طی این سالها وزارت اطلاعات ولی فقیه، علی خامنه ای با ایجاد جو ترور، قتل، ربودن، دستگیری و شکنجه های وحشیانه جسمی  و روحی ، گرفتن اعترافات تلویزیونی ، وارد کردن اتهامات واهی از جمله آنها اتهام توهین به رهبری که علی خامنه ای از این طریق سعی دارد رهبری دیکتاتوری و فاشیستی خود را به مردم ایران با رعب و وحشت تحمیل نماید در جنایت علیه بشریت مشارکت فعال داشته اند و قربانیان آنها بی شمارند .
خانواده های قربانیان حاضرند در هر دادگاه بین المللی شهادت دهند. مجریان دستورات ولی فقیه، آخوندهایی هستند که در راس قوه قضاییه مانند صادق لاریجانی و راس وزارت اطلاعات مانند مصلحی و سازمان زندان ها که اکثرا از بستگان فرمانده سپاه تروریستی قدس سلیمانی  می باشند تمامی آنها از جنایتکاران علیه بشریت و نام آنها در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ربودن زندانیان سیاسی و بی خبر نگه داشتن خانواده های آنها از سرنوشت عزیزان شان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر برای رسیدگی به این فاکت های مشخص و روشن که خانواده های آنها حاضرند شهادت دهند خواستار ار جاع پرونده  جنایت علیه بشریت علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی مانند صادق لاریجانی و مصلحی به دادگاه های بین المللی جهت محاکمه این جنایتکاران علیه بشریت  است.*

*برگرفته از سایت فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s