توفان شن ادارات هیرمند را تعطیل کرد/ ذرات معلق در هوا ۵ برابر شرایط بحرانی است

فرماندار شهرستان هیرمند گفت: با افزایش آلودگی‌هوای ناشی از توفان شن، ادارات هیرمند امروز تعطیل است.

توفان شن ادارات هیرمند را تعطیل کرد/ ذرات معلق در هوا ۵ برابر شرایط بحرانی است

بنا به گزارش ها، سلطانعلی دهمرده اظهار داشت: سرعت باد هم‌ اکنون در شهرستان هیرمند بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت است که میزان دید افقی را تا ۱۰۰ متر کاهش داده است.

فرماندار هیرمند میزان ذرات معلق در هوا را ۵ برابر شرایط بحران دانست و افزود: این موضوع موجب شد تا ادارات سطح شهرستان را تعطیل کنیم، البته ادارات مهم مانند شبکه بهداشت، فرمانداری و بازارچه‌های مرزی تعطیل نیستند.

وی با بیان اینکه شرایط آلودگی در بازارچه مرزی «گمشاد» حادتر از دیگر نقاط شهرستان است، تصریح کرد: با بازدید از این بازارچه و درخواست‌هایی که دریافت شد، این بازارچه را نیز تعطیل کردیم.

رئیس شورای تامین شهرستان هیرمند شدت توفان شن را به گونه‌ای توصیف کرد که روستا‌های زیادی در محاصره شن‌های روان قرار دارند.

دهمرده همچنین با عادی خواندن تردد در راه‌های مواصلاتی سطح شهرستان، ابراز داشت: یکی دو مسیر به علت شدت توفان مسدود شده بود که مجدد بازگشایی شده است.

این مسئول شدت توفان را مایع بروز مشکلاتی برای چاهک‌های آب عشایر هیرمند عنوان کرد و ادامه داد: شدت توفان مشکلات تنفسی و بهداشتی برای مردم شهرستان ایجاد کرده و تسریع در صادرات و واردات را نیز از بازارچه‌های مرزی گرفته است.

منشا توفان شن خشک شدن ۱۰ میلیارد مترمکعب آب تالاب هامون بوده که بیش از یک دهه است مردم شمال سیستان و بلوچستان را آزار می‌دهد.*

*بر گرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s