راه اندازی پلیس فتا در ۵۶ شهرستان

هر چند هنوز به پرونده ستار بهشتی قربانی پلیس فتا رسیدگی نشده است، جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: تا پایان سال جاری پلیس فتا در ۵۶ شهرستان بالای۲۰۰ هزار نفر راهراه اندازی پلیس فتا در ۵۶ شهرستان اندازی می شود.

بنا به گزارش ها، سردار محمدجواد زاده کمند روز سه شنبه در نشست منطقه آی همکاری های بین المللی مبارزه با جرایم سایبری اظهار داشت: در اواخر سال ۸۷ قانون مبارزه با جرایم رایانه ای در ایران تصویب و ابلاغ شد و نیروی انتظامی بر اساس تصویب این قانون و ضرورت با رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی از سال ۸۸ اقدام به تشکیل و تاسیس پلیس سایبری کرد. معتقدیم داشتن یک پلیس سایبری قوی و هوشمند نیازمند صرف هزینه های زیاد و سرمایه گذاری است به همین دلیل امروز پلیس فتا در چهار حوزه نیروی انسانی متخصص، تجهیزات تخصصی، آموزش های تخصصی و توسعه و تقویت همکاری های بین المللی سرمایه گذاری کرده است.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی با اعلام اینکه ۷۴ درصد جرایم سایبری کشور کشف می شود، گفت: اقدامات پلیس در حوزه تامین امنیت تجارت الکترونیک، حفظ حریم خصوصی، آموزش و پرورش الکترونیک موجب رضایت شهروندان شده است و از طرفی دیگر این اقدامات در بین پلیس های سایبری جهان اقدام کم سابقه ای بوده است.

زاده کمند با بیان اینکه ۸۰ درصد از نیروی انسانی پلیس را افراد متخصص حوزه سایبری و مهندس کامپیوتر تشکیل می دهند اظهار داشت: اکنون آزمایشگاه های سایبر فارنزیک و تجهیزات تخصصی برای پیگیری جرایم سایبر استفاده می شود و ۸ آزمایشگاه از جمله آزمایشگاه های نرم افزار، سخت افزار، مالتی مدیا، شبکه و تلفن همراه تجهیز شده اند.

وی از تجهیز پلیس ۱۰ استان به آزمایشگاه های سایبر خبر داد و تصریح کرد: توسعه پلیس فتا در سراسر کشور در حال اجرا است و تا کنون ۱۰استان به آزمایشگاه فارنزیک مجهز شده اند در حالی که پلیس فتا تا پایان سال در ۵۶ شهرستان بالای ۲۰۰ هزار نفر راه اندازی می شود.*

*بر گرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s