جاری شدن سیل در سلول های زندانیان در زندان مرکزی زاهدان

بنابه گزارشات رسیده، در پی بارندگی شدید  که روز یکشنبه در زاهدان روی داد زندان مرکزی زاهدان در معرض سیل قرار گرفت.جاری شدن سیل در سلولهای زندانیان در زندان مرکزی زاهدان

روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه بارندگی شدید در شهر زاهدان، منجر به جاری شدن سیل در زندان مرکزی زاهدان گردید. آب سلول های زندانیان، راهروها ، سرویس های بهداشتی و حیاط هواخوری زندانیان  را فرا گرفت. جاری شدن سیل در زندان زاهدان منجر به قطع برق، آب آشامیدنی و از بین رفتن زیراندازهای سلول ها، پتوها و سایر وسایل زندانیان گردید.

از طرفی دیگر فاضلاب های زندان طغیان کرد  و آب آلوده تمام سطح زندان را فرا گرفته و خطر شیوع بیماریهای واگیر را با توجه به قطعی آب افزایش داده است.

زندانیان سیاسی و عادی تمامی روز  یکشنبه و شب آن و روز دوشنبه مشغول خالی کردن آب سیل از سلول ها، راهروها و  سرویس ها بودند. جاری شدن سیل در سلول ها باعث گردید که زندانیان قادر به استراحت در طی شبانه روز گذشته نباشند.
سیل تقریبا تمامی بندهای  زندان مرکزی زاهدان بویژه بندهای ۲، ۳، ۴ و ۵ را فرا گرفته است .

زندان بانان، علیرغم اینکه  سیل تمامی بندها را فراگرفته بود و تمامی امکانات در دست آنها  بود هیچ اقدامی برای پیشگیری از سیل انجام ندادند و غلامی رئیس اطلاعات زندان و از شکنجه گران و جنایتکاران علیه بشریت و خسروی رئیس زندان فقط ناظر  درد و رنج زندانیان بودند ولی هیچ اقدامی انجام ندادند.

*برگرفته از سایت فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s