۴۵ مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن

مردان در اولویت «استخدام» آموزش‌ و پرورش تهران هستند.۴۵ مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن

سید علی یزدیخواه در گفت‌وگویی، با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۸۰ هزار دانش‌آموز تهرانی سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد، گفت: این دانش‌آموزان در ۴۵۰۰ مدرسه دولتی و غیردولتی بهار تعلیم و تربیت را آغاز می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره آخرین وضعیت مدارس قلع و قمع و استیجاری تهران گفت: در حال حاضر ۴۰۰ مدرسه استیجاری در تهران وجود دارد که برخی از آنها با توجه به اینکه زمین متعلق به غیر است، افرادی از محاکم قضایی احکام تخلیه گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه املاک این مدارس متعلق به افراد است، گفت: در حال حاضر ۴۵ مدرسه در شهر تهران وجود دارد که یا احکام اجرایی آن صادر شده یا در شرف اجراست که در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم با مذاکره تدابیری اتخاذ کنیم که برای مهرماه مشکلی ایجاد نشود.

یزدیخواه خاطر نشان کرد: برای این کار مقرر شده از طریق تهاتر املاک مازاد آموزش و پرورش را در اختیار این افراد قرار دهیم تا در مهرماه مدارس با مشکل مواجه نشوند.

به گفته وی، از ۴۵ واحد آموزشی دارای مشکل قلع و قمع، ۲۳ مورد متعلق به بنیاد شهید است که مقرر شده دو قطعه زمین بزرگ را در اختیار بنیاد شهید قرار دهیم تا این مدارس را از تملک آنها خارج کنیم.

یزدیخواه درباره مجوز جذب نیروی انسانی مرد در آموزش و پرورش شهر تهران نیز گفت: با توجه به اینکه بیش از دو سوم نیروی آموزشی شهر تهران را معلمان زن تشکیل می‌دهند برای تامین نیروی معلمان مرد با مشکل مواجه شده‌ایم، لذا مقرر شده مکاتباتی با مراجع ذی‌ربط صورت بگیرد که در استخدام جدید آموزش و پرورش برای شهر تهران جنسیت مرد در اولویت قرار بگیرد تا بتوانیم تناسب نیروی انسانی را در مدارس پایتخت برقرار کنیم.*

*برگرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s