زنان نباید در رشته‌ معدن درس بخوانند

یوسف طباطبایی‌نژاد٬ امام جمعه اصفهان گفته از آنجا که نمی‌توان معادن را «دخترانه» و «پسرانه» کرد٬ زن‌ها نباید رشته‌ «معدن» را انتخاب زنان نباید در رشته‌ معدن درس بخوانندکنند.

بنا به گزارش ها آقای طباطبایی‌نژاد روز پنجشنبه (۳۱ امرداد) در اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد گفته که نباید در دانشگاه‌ها ظرفیتی برای زن‌ها در رشته «معدن» در نظر گرفته شود.

وی افزوده «ما مسلمانیم، خانمی که برای مهندسی معدن ثبت نام می‌کند، این رشته را برای خانم‌ها نباید داشته باشیم. مگر ما معدن در شهر داریم؟ معدن در کجاست؟ در بیابان است.»

امام جمعه اصفهان اضافه کرده «ما معدن دختر و پسر جداگانه باید درست کنیم یا یک معدن که با هم باشند؟ جدا جدا که نمی‌شود معدن داشته باشیم. ما که نمی‌توانیم معدن ویژه دختران داشته باشیم یا در معدن پرده بکشیم بین دختر و پسر.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تربیت زنان دندانپزشک و ماما تاکید کرده تا «برای دندان، زن پیش مرد و مرد پیش زن نرود» و وقتی «بچه سخت به دنیا می‌آید مرد به اتاق عمل نیاید.»

طباطبایی‌نژاد همچنین با انتقاد از اختلاط زنان و مردان در دانشگاه‌ها گفته «از نظر درسی، دینی و بدنی اختلاط ضرر دارد و تا کی ما روحانیون باید این را بگوییم؟»*

*برگرفته از سایت استان بان

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s