قتل يک شهروند بهايی در بندرعباس

عطاء الله رضوانی شهروند بهايی ساکن بندرعباس به ضرب گلوله به قتل رسيد.قتل يک شهروند بهايی در بندرعباس

بنا به گزارش ها، اين شهروند بهايی ساکن بندرعباس که پيش‌تر بار‌ها از طرف نهادهای امنيتی و دفتر امام جمعه شهر مورد تهديد قرار گرفته بود، شنبه شب گذشته ۲ شهريور ماه در حالی به قتل رسيد که هيچ‌گونه سرقتی از اموال وی صورت نگرفته بود.

يک منبع مطلع در بندرعباس که نخواست نامش فاش شود گفت: “در شهرما پيش‌تر نيز يک شهروند بهايی بنام (ايرج مهدی‌نژاد) را مسلمانان افراطی با ضربات کارد به قتل رسانده بودند. دو تن هم به نامهای (ميعاد افشار و ايرج می‌دانی) پيش‌تر در پی حمله افراد تندرو بشدت مجروح شده بودند.”

وی در ادامه در مورد فعاليت های عطاء الله رضوانی گفت: “وی در فعاليت‌های خيريه متعددی شرکت کرده است و با تشکيل يک هيات سه نفره موسوم به خادمان جامعه بهايی، فعاليت‌های مدنی خود را ساماندهی می‌کرد.”
اين منبع در مورد نحوه قتل اين شهروند بهايی اظهار داشت: “تا جايی که اطلاع دارم، ايشان را ربوده و سپس از پشت سر گلوله‌ای به سر وی شليک کرده‌اند.”

يک منبع ديگر که نخواست نامش فاش شود در اين رابطه گفت: “عطاء الله رضوانی شب شنبه مهمان دکتر ايرج ميدانی بود. پليس به خانواده وی گفته، هنگام بازگشت قاتلان در ماشين وی کمين کرده بودند و احتمالا وی را با اجبار و زور اسلحه به جاده راه آهن برده و در آنجا تيری از پشت به سر وی شليک می‌کنند. ماشين های گذری جسد را پيدا کرده و به نيروی انتظامی اطلاع می‌دهند. در حالی که هيچ سرقتی از داخل ماشين وی صورت نگرفته بود.”
گفتنی است، عطاء الله رضوانی دانشجوی اخراجی مهندسی مکانيک بود که در پی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ از تحصيل محروم شد.*

*برگرفته از سایت ایران امروز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s