تعدیل ۵۰ کارگر غرب استیل در بازگشت از تعطیلات تابستانی

یک فعال کارگری در سمنان از تعدیل ۵۰ کارگر قرار دادی کارخانه غرب استیل پس از بازگشت از تعطیلات تابستانی خبر داد.تعدیل ۵۰ کارگر غرب استیل در بازگشت از تعطیلات تابستانی

«حبیب الله محقق» در این باره گفت: کارگران کارخانه غرب استیل که از ۱۵ مرداد ماه به تعطیلات تابستانی رفته بودند، امروز در هنگام بازگشت به کارخانه متوجه شدند از ورود ۵۰ کارگر قراردادی به کارخانه جلوگیری شده است.
دبیر خانه کارگر سمنان دلیل تعدیل ۵۰ تن از مجموع ۵۰۰ کارگر این کارخانه را کاهش سفارشات خودروسازان به این کارخانه و به طبع، کاهش تولید عنوان کرد و گفت: خودروسازان داخلی به سبب ارزان بودن اجناس چینی سفارشات خود را از این کشور‌ها وارد می‌کنند و این در حالی است که انبارهای کارخانه غرب استیل از محصولات با کیفیت تولید داخل انباشته است.

این فعال كارگری سابقه کار کارگران تعدیل شده را ۷ تا ۱۰ سال عنوان کرد و درباره سرنوشت ۴۵۰ کارگر باقی مانده غرب استیل گفت: ۵۰ کارگر غرب استیل با پایان قرارداد کاری شان تعدیل شدند و با توجه به اینکه هنوز از زمان قرارداد سایر کارگران باقی مانده است، ۴۵۰ کارگر باسابقه این کارخانه نیز نگرانند که با پایان مدت قرارداد، کارفرما قصد تمدید قرارداد آنان را نداشته باشد و بیکار شوند.

دبیر خانه کارگر سمنان با بیان اینکه مسئولان این کارخانه به دلیل کمبود نقدینگی از پرداخت چندماه حقوق کارگران در سال گذشته و همچنین سال جاری ناتوان بوده‌اند، اظهار داشت: طی یک سال گذشته کلیه مزایای حقوقی این کارگران اعم از اضافه کاری و سایر مزایا‌ به طور کل قطع شد و کارفرما سعی کرد از این طریق کمبود منابع مالی خود را جبران کند.
محقق همچنین در خاتمه سخنان خود گفت: در حال حاضر حقوق کارگران این کارخانه پرداخت شده و هیچ گونه مطالباتی در این خصوص باقی نمانده است.

گفتنی است، کارخانه غرب استیل از سال ۱۳۶۱ با تولید ظروف استیل فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۷۵ با پیوستن به جرگه تولیدکنندگان قطعات بدنه خودرو از جمله پژو پارس، ۴۰۵، ROA و L۹۰، در کنار گروه صنعتی ایران خودرو، ساپکو، رنوپارس، پارس خودرو، سایپا، سازه گستر و زامیاد فعالیت می‌کند.*

*برگرفته از سایت ایران ممو

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s