چندین زخمی و بازداشتی در پی مصادره زمین کشاورزان عرب در شهر شیبان

به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز روز جمعه ۱۵ شهریور ۹۲ جاری نیروهای امنیتی به منازل و اماکن مردمی در شهر شیبان واقع در شمال اهواز ، هجوم برده و اقدام به تخریب آنها کردند. در پی اینچندین زخمی و بازداشتی در پی مصادره زمین کشاورزان عرب در شهر شیبان اقدام اهالی عرب این شهر با نیروهای امنیتی درگیر شده و شماری از آنها زخمی و شماری دیگر بازداشت شدند.

صبح روز جمعه نیروهای امنیتی به همراه ماشین آلات شهرداری شهر اهواز در اطراف شیبان حضور یافته و ممتلکات خانواده ای عرب با نام جاسم زهیری را ویران کردند.

نیروهای امنیتی ادعا کرده اند که خانمی به نام مرعشی از سکنه تهران اوراقی در دست دارد که تاریخ صدور آنها جدید است و نشان می دهد زمینی به مساحت ۳۵ هکتار از شیبان تا کوت سید عنایه ملک خصوصی این خانم است. خانواده زهیری این ادعا را کاملا رد کرده و این زمین را ملک آباء واجدادی و محل زندگی و تامین معاش خود دانسته اند.

اصرار بیش ازحد نیروهای امنیتی بر تخریب ممتلکات خانواده زهیری سبب شد تا شماری از اعضای این خانواده با نیروهای امنیتی درگیر شوند. در پی آن هشت تن از اعضای این خانواده عرب زخمی شده و تحت حراست امنیتی به بیمارستانی در شهر اهواز منتقل شدند، تا پس از مداوا به محل بازداشت انتقال داده شوند.

بنا به همین گزارش بازداشت شدگان شهر شیبان به شرح آتی هستند:
عادل زهیری و برادر وی هادی زهیری ، ادیب و امین عطائی (زهیری) ،علی زهیری، حسین زهیری و امین زهیری و برادر وی جواد زهیری و حمید جاسم زهیری و جعفر بن عبید در همین راستا در روز شنبه ١۶ شهریور حاج سعید فرزند ناصر جویسم و دو برادر وی مجید و زهیر جویسم نیز دستگیر شدند.

درهمین راستا محسن پویا معاون عمرانی استاندار اعلام کرده است که “شهرداری برای پرداخت حقوق معوقه کارکنان خود به همه کاری ازجمله فروختن زمین های غیرقانونی دست می زند”.
بارها نیروهای حکومتی با به کاربردن شیوه های مختلف اقدام به مصادره زمین های کشاورزان عرب کرده اند. مهمترین طرح هایی که سطح وسیعی از زمین های کشاورزان عرب را در سراسر استان مصادره کرد، طرح های توسعه نیشکر و طرح های پرورش آبزیان و مناطق آزاد تجاری و مراکز نظامی وابسته به سپاه هستند.*

*برگرفته از سایت گویا نیوز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s