بیکاری ۲۰۰ کارگر ساختمانی در سقز با توقف مسکن مهر

یک فعال کارگری در کردستان از بیکاری بیش از ۲۰۰ کارگر ساختمانی پس از توقف فعالیت پیمانکاران مجری پروژهای مسکن مهر در شهر سقز خبر داد.بیکاری ۲۰۰ کارگر ساختمانی در سقز با توقف مسکن مهر

سید محمد صالح حسینی در این باره گفت: بیش از ۲۰۰ کارگر ساختمانی که در بخش‌های مختلف مسکن مهر از جمله پروژه‌های ۳۷۰۰ واحدی مهر کیان (جاقل) در شهر سقز مشغول به کار بودند، بعد از توقف فعالیت پیمانکاران، شغل خود را از دست داده و اکنون در انتظار یافتن مشاغل ساختمانی در میادین شهر سقز سرگردان شده‌اند.

وی افزود: مسکن مهر در شهرستان سقز یکی از اقدامات دولت برای رفع مشکل اقشار کم‌درآمد جامعه بود که در چند ماه گذشته به سبب افزایش قیمت مصالح و عدم همکاری بانک ها برای ارائه تسهیلات به پیمانکاران، نیمه کاره متوقف شده است.

این فعال کارگری در بخش دیگری از سخنان اش اقدامات حمایتی دولت از کارگران ساختمانی را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: کمترین کاری که دولت برای تامین آتیه این کارگران می‌تواند انجام دهد، ساماندهی و زیر پوشش بیمه قرار دادن آنان است.

به گفته حسینی، بیشترین حوادث شغلی در کشور و در دنیا در حوزه مشاغل ساختمانی اتفاق می‌افتند و حمایت بیمه‌ای از کارگران ساختمانی برای کاهش آسیب‌های سلامتی، اجتماعی و اقتصادی این حوادث ضروری است.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s