گزارشی از بزرگداشت «یادمان یاد یاران» در دهه شصت/ سپتامبر ۲۰۱۳ـ اسلو، نروژ

رژیم جمهوری اسلامی پس از انقلاب مردم به ستوه آمده از دست دیکتاتوری پهلوی، برای به تاراج بردن انقلاب توده های تحت ستم و دستیابی به قدرت، به هر روشی از جمله ترور و شکنجه و اعدام دست زد تا به هدف خود برسد؛ به همین سبب از همان آغاز، شروع به سرکوب مخالفان کرد که این جنایات تا به امروز هم ادامه دارد؛ ولی فجیع ترین آنها در طول سال های ۵۷ تا ۶۷ صورت گرفت که به باور من می توان از این ۱۰ سال با عنوان دهه ۶۰ یاد کرد.

به همین منظور و در ماه های شهریور و مهر از طرف خانواده بزرگ دهه ۶۰ مراسمی در بزرگداشت یاد آن عزیزان در کشورهای مختلف اروپایی برگزار می شود.

گزارشی از بزرگداشت «یادمان یاد یاران» در دهه شصت/ سپتامبر ۲۰۱۳ـ اسلو، نروژ

این بار و در روز شنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳، در شهر اسلو پایتخت نروژ مراسمی به همین مناسبت برگزار شد. در این مراسم که فعالین چریک های فدایی خلق ایران در نروژ، برگزار کننده آن بودند تصاویری از جنایات رژیم دار و شکنجه اسلامی به نمایش در آمده بود که شرکت کنندگان بویژه نروژی ها در مورد عکس های اعدام ها و تیرباران های گروهی پرسش هایی می کردند که پس از شنیدن پاسخ از طرف برگزار کنندگان که خود از اعضای خانواده بزرگ دهه ۶۰ بودند، بسیار متاثر شده و ابراز همدردی می کردند.

در ادامه مراسم صمد بهادری طولابی که پدرش در ۱۴ بهمن سال ۱۳۶۰ توسط حاکمیت خونخوار جمهوری اسلامی به جوخه تیرباران سپرده شده بود، متنی را در وصف آن روزها و به یاد جانسپردگان دهه ۶۰، آن جان های شیفته ای که برای رسیدن به آزادی و سوسیالیسم به مخالفت با ارتجاع اسلامی بر خواسته بودند، برای حاضرین در این مراسم قرائت کرد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

در ادامه یکی دیگر از فعالین بیانیه چریک های فدایی خلق را قرائت کرده و در پایان شعارهایی چون «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد» طنین انداز شد و حاضرین هم با صدای بلند تکرار می کردند.

این مراسم از ساعت ۱۲ تا ۲ بعد از ظهر در مقابل پارلمان شهر اسلو، برگزار شد.

صمد بهادری طولابی
۷ مهر ۱۳۹۲ برابر با ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۳
نروژ

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s