گزارش «يادمان ياد ياران» در اسلو، نروژ! سپتامبر ۲۰۱۳

روز شنبه ٢٨ سپتامبر ٢٠١٣، فعالين چریک های فدایی خلق ایران در نروژ جهت پاسداری از راه و خاطره جانسپردگان راه آزادی و سوسياليسم در دهه ۶٠ و در ٢۵مين سالگرد کشتار ددمنشانه زندانيان سياسی در تابستان سال ۶٧ مراسم بزرگداشتی را تحت عنوان «یادمان یاد یاران» در روبروی پارلمان نروژ در مرکز شهر اسلو برگزار کردند.

گزارش "يادمان ياد ياران" در اسلو، نروژ! سپتامبر ۲۰۱۳

در محل مراسم، ميز کتاب و پوسترها و بنرهایی که تصاویر برخی از جنایات رژیم بر روی آن نقش بسته بود قرار داده شده بود که توجه انظار عمومی را به خود جلب می کرد. در اين مراسم که از ساعت ١٢ تا ٢ بعد از ظهر ادامه داشت بارها رهگذران در مورد عکس ها و چرایی و چگونگی آن جنایات پرسش هایی را از برگزار کنندگان این مراسم می کردند که رفقا با رجوع به تاريخ سلطه سياه جمهوری اسلامی پاسخ گوی سئوالات آن ها بودند.

همچنين با توجه به تبليغاتی که رسانه های امپرياليستی در رابطه با روحانی (فریدون) ریيس جمهور جدید جمهوری اسلامی سازمان داده اند تعدادی از بازديدکنندگان خواستار نظر فعالين سازمان در مورد او، و رویدادهای اخير شدند. که به این سوالات توسط رفقا پاسخ های لازم داده می شد. و تاکيد می گشت که بر خلاف تبليغات رایج بلندگوهای تبليغاتی دولت های غربی، روحانی (فریدون) برای ادامه همان جنایات دوره احمدی نژاد برعليه مردم ما به این پست برگزیده شده و برای نمونه وزیر به اصطلاح دادگستری ریيس جمهور جدید، جلادی ست که یکی از قاتلان فرزندان مردم ایران در دهه ٦٠ می باشد. همچنين با اشاره به شعار «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد» که بر روی يکی از بنرها نوشته شده بود تاکيد می کردند رهائی مردم ما بدون نابودی تماميت اين رژيم امکان پذير نمی باشد.

گزارش "يادمان ياد ياران" در اسلو، نروژ! سپتامبر ۲۰۱۳
در طی اين مراسم، بيانيه سازمان در رابطه با کشتارهای دهه ٦٠ و بيست و پنجمين سالگرد قتل عام زندانيان سياسی قرائت شد و در ادامه مراسم، صمد بهادری طولابی یکی از فعالين این مراسم که پدرش در بهمن ماه سال ١٣۶٠ توسط رژیم جنایتکار اسلامی پس از شکنجه های فراوان به جوخه تيرباران سپرده شده بود، متنی را در بزرگداشت آن عزیزان قرائت کرد.
در قسمت پایانی سخنان وی آمده بود «این جنایت هولناک را که طی توطئه ای از پيش طراحی شده توسط سران جنایتکار جمهوری اسلامی که هم چنان بر مسند قدرت تکيه زده و اختيار جان مردم را در دستان پليد و خون آلودشان دارند انجام شده و ظلم و ستمی را که در حق مان روا داشته اند را نه می بخشيم و نه فراموش می کنيم».

در پایان رفقا از طريق بلندگو شعارهایی از جمله شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد» سر دادند که این شعارها را شرکت کنندگان با صدای بلند تکرار کردند.

فعالين چریک های فدایی خلق ایران – نروژ
۶ مهرماه ١٣٩٢ برابر با ٢٨ سپتامبر ٢٠١٣

برگرفته از سایت سیاهکل

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s