کارگران دربند، شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا بار دیگر مورد محاکمه قرار گرفتند

پس از گذشت ۲۱ ماه از بازداشت شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا و برگزاری دادگاه های متعدد علیه این کارگران، صبح دیروز هفتم مهر ماهکارگران دربند، شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا بار دیگر مورد محاکمه قرار گرفتند شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان کردستان این دو فعال کارگری و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را مورد محاکمه قرار داد.

در این دادگاه که از ۱۰ صبح دیروز و با شرکت وکیل این کارگران آقای محمد قوامی برگزار شد ابتدا قاضی دادگاه بحث استعفای شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا را از اتحادیه آزاد کارگران ایران به میان کشید اما پس از دفاعیات  این کارگران و آقای محمد قوامی و بحث حول فعالیت های اتحادیه، قاضی دادگاه از شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا دعوت کرد تا برای ثبت قانونی اتحادیه آزاد کارگران ایران تلاش نمایند. قرار است ظرف روزهای آینده حکم دادگاه شعبه اول تجدید نظر استان کردستان در مورد مظفر صالح نیا و شریف ساعد پناه به آنان ابلاغ شود.

مظفر صالح نیا و شریف ساعد پناه به ترتیب در روزهای ۱۵ و ۱۸ دی ماه ۱۳۹۰ از سوی مامورین امنیتی با اتهامات واهی بازداشت و روز ۲۹ دی ماه همان سال با قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شدند و به دنبال آن تا ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۲ بارها مورد محاکمه قرار گرفتند. در این محاکمات قاضی دادگاه شرط صدور حکم برائت برای این کارگران را استعفا از اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام کرده بود. اما آنان در این دادگاه ها بارها بر حق کارگران مبنی بر برپائی تشکل های مستقل کارگری تاکید نموده و حاضر به استعفا از اتحادیه نشدند. به همین دلیل دادگاه شعبه اول شهر سنندج در روز ۲۲ فروردین ماه سال جاری هر کدام از آنان را به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد و به دنبال آن وکیل این کارگران خواهان تجدید نظر در احکام صادره شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با اعتراض به محاکمه شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا و با محکوم کردن برگزاری چنین محاکماتی اعلام می دارد برپائی تشکل های مستقل کارگری و عضویت کارگران در این تشکل ها از بدیهی ترین حقوق اجتماعی طبقه کارگر ایران است و می باید به فوریت بهنام ابراهیم زاده، رضا شهابی، محمد جراحی، شاهرخ زمانی و دیگر کارگران زندانی آزاد و حکم برائت شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا و قرار منع  تعقیب قضائی عموم فعالین کارگری صادر شود.*

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s