تعویق ۵ ماه ازحقوق ۱۵۰ کارگر آدنیس در مشهد

 تعویق ۵ ماه ازحقوق ۱۵۰ کارگر آدنیس در مشهد

 نماینده کارگران کارخانه لوازم خانگی آدنیس در مشهد از تعویق ۵ ماه حقوق کارگران این کارخانه خبر داد و گفت: در شش ماهی که از سال جاری گذشته است، کارگران تنها حقوق مرداد ماه را دریافتکرده‌اند و به این ترتیب حقوق ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و شهریور به کارگران آدنیس پرداخت نشده است.

این کارگر کارخانه آدنیس که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: کارخانه آدنیس در شهر مشهد که یکی از برندهای باسابقه و قدیمی در صنعت لوازم خانگی کشور است، از فروردین ماه سال جاری ۵ ماه از حقوق ۵۰ کارگر رسمی و ۱۰۰ کارگر قرار دادی را پرداخت نکرده است.

این کارگر، مشکلات فعلی کارخانه آدنیس را ناشی از سوء مدیریت عنوان کرد و با اشاره به روی کار آمدن کارفرمای جدید در آغاز سال جاری، افزود: از آغاز سال ۹۲ تا کنون این کارگران فقط مردادماه حقوق گرفته‌اند و حقوق ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و شهریور کارگران پرداخت نشده است.

به گفته، نماینده کارگران کارخانه آدنیس، معوقات بیمه‌ای این کارخانه به اداره تامین اجتماعی مشهد حدود ۵۰۰ میلیون تومان است، اما با وجود شرایطی که تامین اجتماعی برای فسط بندی معوقات بیمه‌ای و حذف جریمه‌های کارفرمایان در نظر گرفته است، اقدامی جهت پرداخت بدهی صورت نمی‌گیرد.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s