تجمع ۴۰۰ کارگر در مقابل کارخانه روغن نباتی جهان زنجان

طبق گزارش ها، ۴۰۰ تن از کارگران کارخانه روغن‌نباتی جهان به منظور تبدیل وضعیت این کارخانه در مقابل آن تجمع کردند.تجمع ۴۰۰ کارگر در مقابل کارخانه روغن نباتی جهان زنجان

یکی از کارگرانی که در این تجمع حضور داشت، اظهار داشت: هر هفته یک تصمیم جدیدی در کارخانه گرفته می‌شود، و مدیر عامل شرکت در مدت چهار ماه فقط یک بار به مدت چند ساعت در کارخانه حضور پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه به حال خود رها شده است، افزود: متاسفانه تصمیم‌گیری درستی در زمینه فعالیت این کارخانه وجود ندارد و تصمیم قاطعی در زمینه تامین مواد اولیه آن وجود ندارد.

این کارگر با اشاره به اینکه هر روز تصمیم جدیدی برای کارگران شاغل در این کارخانه اتخاذ می‌شود، تصریح کرد: کارگران این کارخانه برای رسیدگی به وضعیت خود چندین بار به اداره کار نیز مراجعه کرده‌اند، ولی تصمیم درستی در این زمینه گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه تجمع‌های کارگران تا زمان رسیدگی به وضعیت آنها ادامه پیدا می‌کند، افزود: در صورتی که به وضعیت موجود رسیدگی نشود، در مرحله بعد در مقابل استانداری زنجان تجمع خواهیم کرد تا از این طریق وضعیت موجود را تغییر دهیم.

این کارگر با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه در وضعیت نیمه تعطیل قرار دارد، اضافه کرد: تعداد کارگرانی که در حال نیمه تعطیل در کارخانه مشغول به کارند، در حدود ۳۰۰ تن هستند.

وی با بیان اینکه امروز نیز ۴۰۰ تن از کارگران در مقابل این کارخانه تجمع کردند، از مسئولان خواست اقدامات لازم را در زمینه رسیدگی به امور کارگران این کارخانه انجام دهند.

این نماینده کارگری در زمینه دریافت حقوق و مزایای کارگران نیز اظهار داشت: ما حقوق می‌گیریم، اما هر ماه باید تجمع کنیم و حقوق بگیریم. امروز نیز پس از تجمع کارگران مقرر شد تا ۲۵ مهر ماه یکی از مسوولان پاسخگوی این کارگران باشد.*

*برگرفته از سایت اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s