تجمع کارگران واگن پارس همزمان با حضور وزیر کشور در اراک

اعتراض جمعی کارگران شرکت واگن پارس اراک در محوطه این کارخانه امروز شنبه (۲۰ مهرماه) در حالی وارد پنجمین روز می‌شود که حقوق کارگران هنوز پرداخت نشده و تجهیزات موجود در انبارتجمع کارگران واگن پارس همزمان با حضور وزیر کشور در اراک تنها برای تولید کمتر از دو ماه کافی است.

بنا به گزارش خبرنگاران از اراک، «درخشنده» عضو شورای اسلامی کار، تعویق در پرداخت حقوق‌ کارگران را یکی از مشکلات بر شمرد و تصریح کرد: این مشکل هر ماه با واریز بخشی از مطالبات کارگران به طور موقت رفع می‌شود اما تمامی مشکلات کارگران مربوط به تأخیر پرداخت حقوق نیست بلکه بقای واگن پارس که اولین و مهم‌ترین خواسته کارگران این شرکت به شمار می‌رود.

درخشنده با بیان این که تجهیزات موجود در انبار حداکثر برای دو ماه تولید کافی است، افزود: بحث قرارداد‌ها، مواد مورد نیاز برای تولید، بی‌اعتبار بودن بیمه‌ها به دلیل مطالبات تأمین اجتماعی، بی‌اعتباری بیمه‌های تکمیلی به دلیل طلب شرکت بیمه‌گزار، تعطیلی سرویس‌های ایاب و ذهاب به دلیل عدم پرداخت حقوق رانندگان، قطع‌ گاه و بی‌گاه برق کارگاه به دلیل مطالبات شرکت برق از مشکلات کارگران واگن پارس به شمار می‌روند.

وی تصریح می‌کند: کارگران واگن پارس در این شرایط امنیت شغلی ندارند زیرا با اتمام مواد اولیه در کارگاه‌ها، کارخانه تعطیل و کارگران بیکار خواهند شد.

گزارش خبرنگار ما از اراک حاکی است، کارگران واگن پارس امروز در حالی تجمع کرده بودند که نماینده‌ای از بخش قراردادهای این شرکت از تهران با وعده پرداخت حقوق کارگران تا پایان وقت اداری امروز به اراک آمده بود و سرگرم گفتگو با مسئولان کارخانه و عضو شورای اسلامی بود و آن‌سو‌تر در شهر اراک مراسم تودیع و معارفه استانداران با حضور وزیر کشور در سالن استانداری مرکزی در حال انجام بود.

براساس این گزارش، اجتماع کارگران تا ساعت مخابره خبر همچنان ادامه دارد و کارگران منتظر خروجی جلسه مذاکره مدیریت با نماینده اعضامی از تهران هستند و تلاش‌های خبرنگار مابرای تماس با مسئولان واگن پارس و کسب نتیجه مذاکرات تا این لحظه به نتیجه نرسیده است.

تکمیلی ساعت ۳۰: ۱۷: به گفته یکی از نمایندگان شورای کارگری این جلسه بدون نتیجه به پایان رسیده و خواسته‌های کارگران استعفای مدیر و هیئت مدیره و باز گشت شرکت به سازمان گسترش یا مستقیما زیر نظر صنایع دفاع و همچنین حفظ امنیت شغلی کارگران ذکر شده است.

گفتنی است وزیر کشور در گفتگویی در واکنش به این اعتراض صنفی با تأکید بر اینکه «برخورد راه مناسبی در مقابل تجمعات کارگری نیست» گفته است: حرفهای معترضین در تجمعات کارگری در کنار سخنان صاحبان صنایع باید شنیده شود.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s