کارگران کنف‌کار ۷ ماه حقوق سال ۹۱ را دریافت نکرده‌اند

کارگران کنف‌کار ۷ ماه حقوق سال ۹۱ را دریافت نکرده‌اند

رئیس شورای اسلامی کارخانه کنف کار رشت اعلام کرد: ۳۵ درصد از معوقات سال ۸۵ و ۷ ماه حقوق سال گذشته کارگران کارخانه کنف کار پرداخت نشده است.

«عباس کارگر» در این باره گفت: از سال ۸۳ تا پایان سال ۹۱، ۱۸۷ کارگر این کارخانه به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات بسیاری مواجه بوده‌اند.

او افزود: همچنین ۱۲۴ کارگری که از سال ۸۵ تا سال ۹۲به مرور بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان خدمت خود را دریافت کنند.

این فعال کارگری رقم مطالبات بازنشستگان این کارخانه را ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و اظهار داشت: میزان بدهی کارخانه به بازنشستگان بیشتر از رقم مذکور بود که سرمایه گذار جدید با پرداخت ۸۵۰ میلیون تومان به بازنشستگان بخشی از سنوات آنان را پرداخت کرد.

نماینده کارگران کارخانه کنف کار رشت در ادامه با بیان اینکه اکنون بخش بافندگی و گونی بافی کارخانه فعال است تصریح کرد: تعداد کارگران کارخانه ۶۵ تن است که ۵۵ کارگر آن سال ۹۲ استخدام شده‌اند و ۱۰ تن باقی مانده کارگران قدیمی کارخانه‌اند که در شرف بازنشسته شدن قرار دارند.

رئیس شورای کارخانه کنف کار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکایت ۱۴ تن از بازنشستگان این کارخانه در دادسرای شهرستان سنگر گفت: این تعداد بازنشسته پی گیر دریافت مطالبات سنوات خدمتی خود بدنبال فروش اموال کارخانه هستند.

عباس کارگر در خاتمه از مسئولان خواست: با توجه به اینکه این واحد تولیدی احیا شده است از مسئولان استانی و کشوری می‌خواهیم با حمایت‌ قاطعانه خود مانع تعطیلی مجدد کارخانه و بیکاری کارگران اش شوند.*

*برگرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s