هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه، رای ابقا به کار کارگران فولاد زاگرس داد

هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه، رای ابقا به کار کارگران فولاد زاگرس داد پس از گذشت بیش از سه ماه از اخراج کارگران فولاد زاگرس، هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای به ابقا به کار این کارگران و پرداخت کلیه معوقات آنان داد. قبلا در شهریور ماه سال جاری هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه نیز رای مشابهی صادر کرده بود اما کارفرما با عدم تمکین به رای این هیات، شکایتی را تسلیم هیات اختلاف نمود و  بدون ارائه مستنداتی مبنی بر صحت ادعاهایش در مورد تعطیلی کارخانه و ضرر و زیان مالی  خواهان ابطال رای هیات تشخیص اداره کار شهرستان قروه شد.

۲۳۵ کارگر فولاد زاگرس ۱۸ تیر ماه سال جاری از کار خود اخراج شدند و کارفرما تلاش کرد با همکاری  استانداری کردستان و اداره کار بطور غیر قانونی این کارگران را به بیمه بیکاری وصل کند اما کارگران فولاد زاگرس در مقابل خواست های کارفرما و اداره کار ایستادگی کردند و با برپائی تجمعات اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای مسئول و همچنین تسلیم شکایتی به اداره کار شهرستان قروه خواهان بازگشت به کار و پرداخت کلیه معوقات خود شدند. در این میان ۲۴ کارگر اخراجی با تلاش های کارفرما و همکاری اداره کار قروه  به بیمه بیکاری وصل شدند.

بر اساس آرا هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه ۲۱۱ کارگر اخراجی فولاد زاگرس می باید در کارهای خود ابقا شوند. در رای هیات حل اختلاف،  کارفرما مکلف به پرداخت دستمزد کارگران تا زمان صدور رای (دهم مهر ماه)  و کلیه معوقات آنان و همچنین واریز بیمه های کارگران به حساب سازمان تامین اجتماعی شده است. هیات حل اختلاف اداره کار شهرستان قروه رای خود را به اتفاق آرا صادر نموده و با استناد به ماده ۱۵۹ قانون کار این رای را قطعی و لازم الاجرا خوانده است.

کارگران فولاد زاگرس بیش از سه ماه مبارزه ای متحد و قدرتمند را به پیش بردند و با ایستادگی در مقابل انواع تهدیدها و فشارهای مختلف اجازه ندادند حقوق انسانی شان قربانی بند و بست کارفرما و حامیان اش شود.*
زنده باد همبستگی و اتحاد کارگران

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s