کارگران زندانی آزاد باید گردند

کارگران زندانی آزاد باید گردند

رضا شهابی برای چندمین بار روانه بیمارستان شد. بر اساس نظر پزشکان در صورت عدم معالجه این فعال کارگری، چه بسا که وی به مرور زمان با فلج بخشی از بدن اش مواجه شود.  تحمیل این شرایط بر رضا شهابی در حالی ادامه دارد که  محمد جراحی دیگر فعال کارگری با تنی بیمار و رنجور همچنان در بند است و فرزند بیمار بهنام ابراهیم زاده چشم انتظار پدر.

بارها پزشکان بر ادامه درمان این انسان های شریف در بیرون از محیط زندان تاکید گذاشته اند، اما گویا در این مملکت تحمیل زندان بر کارگران معترض و حق طلب جزای کمتری است و آنان باید شرایط غیر انسانی تری را متحمل شوند. تداوم زندان کارگرانی چون رضا شهابی، محمد جراحی و بهنام ابراهیم زاده با شرایطی که آنان دارند نقض بدیهی ترین حقوق انسانی کارگران با خشن ترین شکل است و می باید به آن پایان داده شود.

ما با اعلام همبستگی با کارگران زندانی  و مطالبات و خواسته های آنان، اعلام می دارد مسئولیت تشدید بیماری رضا شهابی، محمد جراحی و نیما ابراهیم زاده در نبود پدر و یا پیش آمدن هر گونه ضایعه جبران ناپذیری در حق این عزیزان، مستقیما متوجه بالاترین مقامات مملکتی به ویژه دولت روحانی است. این کارگران هیچ کدام هیچ جرمی جز دفاع از شرافت انسانی خود و هم طبقه ای های شان مرتکب نشده اند و می باید به فوریت و بی هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

ما با محکوم کردن تداوم حبس این کارگران بار دیگر توجه همه انسان های شریف و آزادی خواه در ایران و نهادهای حقوق بشری و سازمان های کارگری در سرتاسر جهان را به شرایط بسیار سختی  که بر این عزیزان تحمیل شده است جلب می کنیم و از همه آنان می خواهیم هم دوش با کارگران ایران خواهان آزادی فوری رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، محمد جراحی و دیگر کارگران در بند از زندان شوند.*

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s