توقف ساخت سد «آبسرده» ۵۰ کارگر را بی کار کرد

دبیر خانه کارگر بروجرد از توقف ساخت سد «آبسرده» بروجرد علی‌رغم تمام نشدن ساخت این سد خبر داد و گفت: ۵۰ کارگر شاغل در اجرایتوقف ساخت سد «آبسرده» ۵۰ کارگر را بی کار کرد این پروژه به سبب کمبود منابع مالی به تازگی بی کار شده‌اند.

«محمد گودرزی» در این باره گفت: پروژه نیمه تمام سد آبسرده (واقع در استان لرستان) از اوایل سال ۸۹ به دست مسئولان کشوری افتتاح شد اما از تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری اجرای این طرح به سبب کمبود منابع مالی نیمه کاره‌‌ و رها شده، متوقف است.

گودرزی درباره سرنوشت کارگران شاغل در این پروژه گفت: این واحد از آغاز فعالیت اش حدود ۲۱۴ کارگر داشت که با بحرانی شدن وضعیت مالی پیمان کار این مجموعه (شرکت جهان کوثر)، در اسفندماه سال گذشته ۱۵۰ کارگر اخراج شده بودند و با استمرار مشکلات مالی، ۵۰ کارگر باقی مانده نیز در مهرماه سال جاری تعدیل شدند.

این فعال کارگری با اشاره به بی کاری ۵۰ کارگر باقی مانده در مهر ماه سال جاری، افزود: در حال حاضر تنها ۱۴ کارگر برای نگهبانی از تجهیزات و ماشین آلات کارگاه های سد باقی مانده‌اند.

گودرزی با بیان این که تعدادی از این کارگران اخراج شده به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بروجرد شکایت کرده‌اند تصریح کرد: با شکایت کارگران، معوقات حقوقی آنان توسط پیمان کار پرداخت شد.

به گفته گودرزی، یکی از مشکلاتی که کارگران بی کار شده این سد دارند مربوط به دریافت مستمری بیمه بی کاری است که اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد می‌گوید به کارگران پروژه‌های سد سازی بیمه بی کاری تعلق نمی‌گیرد.

دبیر خانه کارگر بروجرد در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد از کمبود منابع مالی پروژه‌های سد سازی در استان لرستان اظهار داشت: بسیاری از این پروژه‌ها با کمبود منابع مالی مواجه شده‌اند و به مرور کارگران خود را اخراج می‌کنند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s