سومین تجمع کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان در مقابل کارخانه

دراعتراض به ۴ ماه حقوق معوقه؛ صبح روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه،۱۳۰ تن از کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان برای سومین بار طی چهار روز گذشته، در مقابل ساختمان این کارخانه در رشت تجمع کردند.
سومین تجمع کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان در مقابل کارخانه

یکی از کارگران این کارخانه که نخواست نام اش فاش شود درباره اعتراض امروز خود و همکارن اش گفت:از آنجا که مسئولان مربوطه تا این لحظه پاسخ قانع کننده‌ای به خواسته‌های صنفی ۲۰۰ کارگر کارخانه قطعات بتنی گیلان نداده‌اند در نتیجه اعتراضات صنفی همچنان ادامه دارد.

او با بیان اینکه کارخانه قطعات بتنی گیلان دچارسوء مدیریت است، تصریح کرد: از چهار ماه پیش کارگران این واحد تولید کننده کانال پیش ساخته، لوله و قطعات بتنی دستمزد خود را از شرکت پیمانکاری «گیلان آفتاب یکتا» دریافت نکرده‌اند.
وی افزود: کارگران معترض علاوه بر در یافت حقوق خواهان تسویه حساب کامل کارفرما با  سازمان تامین اجتماعی و تغییر وضعیت استخدامی خود از پیمان کاری به قرارداد مستقیم نیز هستند.

به گفته این کارگر قطعات بتنی گیلان، معترضان عقیده دارند که از زمان حضور پیمانکار تامین خدمات انسانی در این واحد تولیدی، دریافتی کاگران باسابقه بالای ۱۶ سال بطور واقعی افزایش نیافته است.
اودرخاتمه درباره مشکلات بیمه‌ای کارگران افزود: متاسفانه در سال های اخیر به دلیل نبود نظارت بر عملکرد پیمان کار در مقاطعی حق بیمه کارگران به طور کامل پرداخت نشده است که این مسئله امروز باعث ایجاد گرفتاری‌هایی برای کارگران شده است.*

*برگرفته از سایت اخبار و گزارشات کارگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s